1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. GÜNCEL

  4. Dernek dernek kurban fiyatları ne kadar
Dernek dernek kurban fiyatları ne kadar

Dernek dernek kurban fiyatları ne kadar

İnsani yardım amaçlı faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri, ihtiyaç sahiplerine göndermek için vekaletle kurban kesimi gerçekleştiriyor.

A+A-

Kızılay, Diyanet Vakfı, THK, LÖSEV, Mehmetçik Vakfı, Kimse Yok Mu, Cansuyu, Yardımeli, İHH ve Deniz Feneri gibi kuruluşlar vekaletle kurban bağışında başı çekiyor. Bağışlar yurtiçi ya da yurt dışındaki yoksullara ulaştırılıyor.

İşte bu vakıf ve derneklerin yurt içi ve yurt dışı kurban bedelleri:

LÖSEV kurban bedeli 700 TL

Kurbanlar, dini esaslarla, noter ve LÖSEV Yetkilileri huzurunda kesilerek, 12 ay boyunca taze et ve et ürünleri olarak dağıtımı gerçekleştirilecek.

http://www.losev.org.tr

İHH  kurban bedeli 350 TL

İHH İnsani Yardım Vakfı Kurban 2012 çalışmalarını 100’ün üzerinde ülke ve bölgede geçekleştirecek. İHH’ya vekâlet aracılığıyla kurban bağışlamak isteyen bağışçılar 350 TL ödeyerek dünyanın istediği ülkesinde kurbanını kestirip ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

İHH, başta Arakanlılar ve savaş ortamındaki pek çok olumsuzluklarla mücadele eden Suriyeliler olmak üzere dünyanın 100’den fazla ülkesinde kurban keserek etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

http://www.ihh.org.tr/

Kızılay kurban bedeli 675 TL

Rabbin için namaz kıl, kurban kes” Kevser suresini slogan olarak kullanan Kızılay ise, 2012 yılında 1 hisse bedeli birimi fiyatını 675 TL olarak belirledi.

Türk Kızılayı geçen yıl 550 lira olan büyükbaş kurban hissesini bu yıl 675 liraya çıkarttı. Kızılaya kurban bağışları 3 taksitle ödenebilecek.

http://www.kizilay.org.tr/

Diyanet’in kurban bedeli yurt içi 550 TL, yurt dışı 380 TL

Bağış yapmak isteyenler, kurbanlarını 550 TL ödeyerek yurt içinde; 380 TL ödeyerek yurt dışında kestirebilecek.

Yurtdışında kesilecek kurbanlar başta Afrika ülkeleri olmak üzere Orta Doğu, Orta Asya, Balkanlar ve Kafkaslarda yaşayan ihtiyaç sahibi soydaş ve dindaşlara, yurt içinde kesilen kurbanlar ise 81 İl Müftülüğü aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Organizasyona katılmak isteyen vatandaşların, kurban bedellerini en geç 24 Ekim 2012 Çarşamba günü mesai bitimine kadar; Vakıfbank, Halkbank, T.C. Ziraat Bankası, PTT şubeleri, Kuveyt Türk, Bank Asya, Albaraka ile Akbank'ın bütün şubelerinde açtırılan Türkiye Diyanet Vakfı Kurban Hesabı'na yatırmaları gerekiyor.

Kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgi www.diyanetvakfi.org.tr adresinden yahut 0312 417 12 35 nolu telefondan alınabilecek.

http://www.diyanet.gov.tr

Mehmetçik Vakfı kurban bedeli 520 TL

Mehmetçik Vakfı bu yıl hisse başına 520 lira olarak belirledi. Vakıf, kurbanlıkları yurt içinde temin ediyor ve kesilen kurban etlerinin bir bölümünü kesim bölgelerindeki şehit yakınları, gazi Mehmetçik ailelerine dağıtacak.

Kalan yardım planında yer alan ve halen kendisine yardım yapılan 10 bin 342 şehit ailesi, malul gazi ve engelli Mehmetçikler ile bunların çocuklarına dağıtılacağı ifade edildi. Ayrıca, Mehmetçik Vakfı'nın 2012 yılında 78 bin 360 hisse kurban ihalesi gerçekleştirdi. Vakıf internet sitesi (www.mehmetcik.org.tr) üzerinden kredi kartı ile de alışveriş gerçekleştirilebiliyor.

http://www.mehmetcik.org.tr/

THK kurban bedeli 650 TL

Türk Hava Kurumu ise geçen yıl 600 lira olan kurban hissesini, bu yıl 50 lira artırarak 650 liraya yükseltti. THK’de vekaleten kurban bağışı kredi kartı, faks, şubeler aracılığıyla, banka havalesiyle ve posta çekiyle yapılacak. http://www. thk.org.tr sitesinde online olarak da bağış yapılabiliyor.

http://thk.org.tr/

Kimse Yok Mu Derneği’nin yurt tiçi 600 TL, yurt dışı kurban bedeli 225 TL’den başlıyor

Kimse Yok Mu Derneği de geçen yıl 500 lira olan kurban bağış bedelini 100 lira artırarak 600 TL’ye çıkardı. Yurt dışı kurban bedelleri ise; Afrika 225 TL, Asya 235 TL, Balkanlar Ortadoğu ve Kuzey Afrika 450 TL, Filistin 810 TL, Güney Amerika 270 TL, Yemen ise 315 TL.

http://yeni.kimseyokmu.org.tr/

Cansuyu Derneği kurban bedeli 500 TL

Kurban, Allah'a yakınlaşmak, muhtaçla paylaşmaktır” sloganıyla bağış kabul eden Cansuyu Derneği, yurt içi kurban bedeli 500 TL olarak belirledi. Derneğin yurt dışı kurban bağışlarının fiyatları değişiyor. Afrika 230 TL, Asya 250 TL; Çeçen ve Arakan Kampları 300 TL,Balkanlar ve Filistin kampları 400 TL, Gazze 600 TL.

http://kurban.cansuyu.org.tr/

Yardımeli kurban bedeli 480 TL

Yardımeli Derneği hayırseverler tarafından vekalet verilen kurbanların nerede kesildiğini online olarak takip etme olanağı tanıyor. Dernek, Türkiye – Filistin-Gazze - Filistin Mülteci Kampları (Ürdün, Lübnan, Suriye) - Bosna – Irak için kurban bedelini 480 lira olarak belirledi.

Diğer bölgeler de ise kurban bedeli 260 TL. Bunlar, Sudan- Somali- Kenya(Dadaab Kampı) – Habeşistan -Arakan Mülteci Kampı (Bangladeş) -Pakistan- Keşmir- Tanzanya- Malavi - Nijer- Azerbeycan-Kırgızistan – Kazakistan – Moğolistan – Afganistan - Bulgaristan-Batı Trakya - Romanya- Kafkaslar – Çin - Doğu Türkistan-Moritanya-Makedonya.

http://yardimeli.org.tr/

Deniz Feneri kurban bedeli 490 TL

Deniz Feneri Derneği kurban bedelini yurt içi 490 TL, yurt dışı için ise 240 TL olarak belirledi. Dernek, kredi kartı, banka hesap numaraları, telebağış ya da çağrı merkezi aracılığıyla bağışları kabul ediyor. Resmi sitesinde ise online olarak son yapılan bağışlar ve bölgeleri de harita üzerinde gösteriliyor. 

http://kurban.denizfeneri.org.tr/

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.