1. HABERLER

  2. EHLİYET SINAVI

  3. 20 Ekim MEB MTSK Ehliyet sınav soruları cevapları bekleniyor Sonuçlar ne zaman açıklanacak
20 Ekim MEB MTSK Ehliyet sınav soruları cevapları bekleniyor Sonuçlar ne zaman açıklanacak

20 Ekim MEB MTSK Ehliyet sınav soruları cevapları bekleniyor Sonuçlar ne zaman açıklanacak

20 Ekim ehliyet sınav soruları meb tarafında açıklanması beklenmektedir. Ehliyet sınav soruları cevapları için bizi takip

A+A-

20 Ekim ehliyet sınav soruları meb tarafında açıklanması beklenmektedir. Ehliyet sınav soruları cevapları için bizi takip etmeye devam edin.

20 ekim 2012 ehliyet sınavı bugün icra edildi. Ehliyet sınav soruları cevapları ne zaman yayınlanacağı konusunda ise resmi bir duyuru bulunmuyor. Fakat hafta içi büyük ihtimal açıklanacaktır. Daha önceki sınavlarda ehliyet sınav soruları hemen ilk hafta içi açıklanmaktadır.

20 ekim ehliyet sınav soruları cevapları ne zaman yayınlanacak?

20 ekim Ehliyet sınav soruları ve cevapları bu hafta içi çarşamba gününe kadar meb tarafından yayınlanması beklenmektedir. Daha önce yapılan sınavlarda genellikle ehliye sınav soruları ve cevaplarını ilk hafta salı günü yayınlamaktadır. Ehliyet sınav soruları 'nın zorluk derecesi hakkında yorumlarınızı yapabilirsiniz.

20 ekim ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sürücü adayları sabırsızlıkla bu sorunun cevabını merak etmektedir.

Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

20 ekim 2012 günü yapılan ehliyet sınav sonuçları 6 kasım 2012 salı günü açıklanacaktır. Farklı durumlar haricinde MEB bu tarihte sınav sonuçlarını açıklayacaktır.

EHLİYET SINAVININ DETAYLARI

Ehliyet Sınavı Soru Kitapçığında; B- C- D- E sınıfı sürücü belgesi sınavına girecek olanlara İlk Yardım Bilgisi dersinden 30, Trafik ve Çevre Bilgisi dersinden 50, Motor ve Araç Tekniği Bilgisi dersinden 40 olmak üzere toplamda 120 soru bulunmaktadır. Bu sertifika türü için verilen cevaplama süresi 150 dakika ile sınırlıdır.

A2 sınıfı sürücü belgesi sınavına girecek olanlara Trafik ve Çevre Bilgisi dersinden 40, İlk Yardım Bilgisi dersinden 30, Motor ve Araç Tekniği Bilgisi dersinden 20 olmak üzere toplamda 90 soru bulunmaktadır. Bu sertifika türü için verilen cevaplama süresi 120 dakika ile sınırlıdır.

H sınıfı özürlü ehliyet sürücü belgesi sınavına girecek olanlara Trafik ve Çevre Bilgisi dersinden 50, İlk Yardım Bilgisi dersinden 30 olmak üzere toplamda 80 soru bulunmaktadır. Bu sertifika türü için verilen cevaplama süresi 100 dakika ile sınırlıdır.

2012 YILININ EHLİYET SINAV TARİHLERİ

11 Şubat 2012
14 Nisan 2012
30 Haziran 2012
1 Eylül 2012
20 Ekim 2012
15 Aralık 2012

Bugün yapılan sınavdan sonra 2012 yılı içerisinde 15 aralık 2012 günü yapılacak olan ehliyet sınavı kalmaktadır.

Adaylar hangi sınavlara tekrar girecek, kaç sınav hakkı bulunuyor?

Sürücü adaylarının Ehliyet sınavları için 5 sınav hakkı bulunuyor. Adaylar 5 kere teorik 5 kere de uygulama sınavına girme haklarını bitirdiğinde ise yeniden başvuru yapmaları gerekiyor. Teorik sınav yazılı, uygulamalı sınav ise direksiyon sınavı anlamına gelmektedir. Sürücü adayları ise teorik sınavda uygulanan Motor, İlkyardım, Trafik ve Çevre bilgisi testlerinden 70 puanın altında aldıkları testin sınavına girecekler. Yani başarılı oldukları bölümden tekrar teste tabi tutulmayacaklar.

Kırşehir’de anne ile kızı girdikleri ehliyet sınavından tam puan alarak, sürücü kursu tarafından çeyrek altın ile ödüllendirildiler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.