1. HABERLER

  2. SINAV

  3. 2017 AGD Siyer-i Nebi Yarışması ne zaman
2017 AGD Siyer-i Nebi Yarışması ne zaman

2017 AGD Siyer-i Nebi Yarışması ne zaman

2017 AGD Siyer-i Nebi Yarışması ne zaman yapılacak, son başvuru tarihi ne zaman, sınava kimler katılabiliyor, sınavda kaç soru sorulacak? Detaylar haberimizde...

Sınavla ilgili genel bilgiler ve kurallar, başvuru koşulları nedir?

Siyer-i Nebi Yarışmasının Şartları Nelerdir?

Sınav Tarihi : 16 Aralık 2017 Cumartesi

Başvuru Koşulları
 
Siyer-i Nebi Yarışmasına sadece örgün eğitim ve açıktan eğitim gören üst yaş sınırı 19 olan, her sınıftaki Lise Öğrencisi erkek ve bayanlar katılabilir.
 
Başvuru İşlemleri
 
Siyer-i Nebi Yarışmasına girmek isteyen öğrenciler Kayıt Tarihleri arasında www.efendimizinizinde.com adresine girerek başvurularını yapabilirler.
Öğrenciler başvurularını, Kayıt Tarihinin son günü 30 Kasım saat 23:59'a kadar yapabileceklerdir.
Başvurular sadece elektronik ortamdan yapabileceklerdir.
Elektronik ortamda başvuru yapıldıktan sonra ekleme / değişiklik / düzeltme yapılamaz. Bundan dolayı yaşanabilecek her türlü sıkıntıda Genel Merkez ile irtibata geçilmelidir.
 
Başvuru Formu
 
İnternet üzerinden Başvuru Formunun doğru ve eksiksiz olarak doldurulması adayın sorumluluğundadır. Kimlikle ilgili bilgi alanlarına, adayın nüfus cüzdanında yer alan bilgiler değiştirilmeden, kısaltma yapılmadan yazılacaktır. Siyer-i Nebi Başvuru Formundaki bilgilerin gerçeğe uygun olmasından öğrenci sorumludur. Başvuru formu yanlış dolduran öğrenciler Genel Merkez ile irtibata geçerek ekleme / düzeltme / değişiklik işlemlerini Kayıt Tarihleri arasında yapmalıdırlar. Kayıt tarihleri dışında ekleme / düzeltme / değişiklik işlemleri yapılmayacaktır. Aksi takdirde eksik veya yanlış bilgilerden öğrencilerin yararına doğacak sonuçlar geçersiz sayılır, zararına olacak sonuçlar düzeltilmez. Adayın, yazdığı bilgilerdeki eksiklik ve yanlışlardan doğacak sonuçlarla ilgili itirazları dikkate alınmaz. Yanlış bilgi verildiğinin tespiti hâlinde, adayların sınav sonuçlarına ilişkin bütün hakları geçersiz sayılır.
 
Genel Bilgiler
 
Siyer-i Nebi Yarışması başvuruları sadece www.efendimizinizinde.com adresinden yapılacaktır.
Siyer-i Nebi Yarışma soruları Dr. Şerafettin Kalay'ın Alemlere Rahmet Olarak Gönderilen Elçi Hz.Muhammed (s.a.v.) isimli kitabından hazırlanacaktır.
Siyer-i Nebi Yarışması 90 Soru ve 120 dakika olacaktır.
Siyer-i Nebi Yarışması Sınav Giriş Belgelerini bulunduğunuz ilin Anadolu Gençlik Derneği Şubesinden, sınavdan 1 hafta önce verilecektir.
Yarışma “Erkekler” ve “Bayanlar” olarak ayrı ayrı sınıflarda tertip edilecektir.
Siyer-i Nebi Sınavının yapılacağı sınıflar 20 kişilik olacak şekilde ayarlanmıştır.
Başvuru yapan öğrenciler beyan ettikleri bütün bilgilerin doğruluğundan sorumludurlar. Bir öğrencinin beyanının gerçeğe uymadığı tespit edildiği takdirde bu aday, aradan geçen süreye bakılmaksızın bu sınavdan elde ettiği tüm haklarını kaybedecektir. Sınava girme hakkı olmadığı hâlde sınava girip yüksek puan almak, ödül alma hakkını doğurmaz.
Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren öğrencilerin puanları eşit olması durumunda, sıralamada ay/gün/ yıl olarak yaşı küçük olan yarışmacının puanı dikkate alınacaktır.
 
Öğrenciler 30 Aralık 2017 tarihinde www.efendimizinizinde.com adresinden Sonuç Açıklama Sistemine girerek TC Kimlik Numaraları ile Sınav Sonuçlarını öğrenebileceklerdir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum