1. HABERLER

  2. YGS-LYS

  3. 2017 YGS günü açık olacak nüfus müdürlükleri
2017 YGS günü açık olacak nüfus müdürlükleri

2017 YGS günü açık olacak nüfus müdürlükleri

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi 12 Mart 2017 Pazar günü YGS Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerini açıkladı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin 12 Mart 2017 Pazar YGS günü açık tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerini duyurusu:
 
12 Mart 2017 tarihinde uygulanacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YGS) katılacak adaylardan, nüfus cüzdanı olmadığı veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilemeyecek durumda olan adaylar için İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce Ek'te yer alan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri 12 Mart 2017 Pazar günü 07:00 - 09:45 saatleri arasında açık tutulacaktır.
 
Bu kapsamda, kayıp veya değiştirme nedeniyle TCKK almak için nüfus müdürlüğüne başvuran adaylar, nüfus müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr
 
İnternet adresinde yer alan 2017-ÖSYS başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişeceklerdir. TCKK talep eden aday ile MERNİS veri tabanındaki kişi kaydı ve ÖSYS Aday İşlemleri Sisteminde başvuru bilgileri bulunan adayın kimlik bilgilerinin ve fotoğrafın karşılaştırılması sonucunda bilgilerin birebir tutması, fotoğrafın aynı kişiye ait olduğunun tespiti ve müdürlük personeli tarafından sorulacak sorulara olumlu cevap verilmesi halinde adaya Geçici Kimlik Belgesi/Kimlik Kartı Talep Belgesi düzenlenecektir. Adayın, ÖSYS Aday İşlemleri Sisteminde yer alan başvuru bilgilerinin bir dökümü de Nüfus Cüzdanı Talep Belgesine eklenerek ilgilinin dosyasında saklanacaktır.
 
Bu amaçla Nüfus Müdürlüğü'ne giden adayın yanında, 2017-YGS Sınava Giriş Belgesi ile 2 fotoğrafının olması işlemlerin daha kolay ve hızlı olmasını sağlayacaktır.
 
2017-YGS adaylarına önemle duyurulur.
 
2017 YGS Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.