1. HABERLER

  2. DERS VE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI

  3. 4. Sınıf Sosyal Bilgiler Mucitler Zamanı Cevapları
4. Sınıf Sosyal Bilgiler Mucitler Zamanı Cevapları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Mucitler Zamanı Cevapları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları 4. Ünite Bilim, Teknoloji ve Toplum Sayfa 89, 90, 91, 92 Mucitler Zamanı Etkinlik Soruları ve Cevaplarını yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

A+A-

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Mucitler Zamanı Cevapları

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları 4. Ünite Bilim, Teknoloji ve Toplum Sayfa 89, 90, 91, 92 Mucitler Zamanı Etkinlik Soruları ve Cevapları

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 89 Cevabı

Hangi teknolojik ürünleri kullanıyorsunuz? Bu ürünlerin eski haliyle ilgili neler biliyorsunuz? Anlatınız.

Cep telefonu kullanıyorum. Bildiğim ilk halleriyle fotoğraf çekilemiyordu ve de internete girilemiyordu. Video izlenemiyordu. Yine bilgisayar kullanıyordum. Ama bu kadar gelişmiş değildi mesela internet üzerinden uzaktaki akrabalarımızla görüşemiyordum.

4. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 92 Cevabı

Aşağıdaki görselleri inceleyiniz. Elektrikli kaykaydan sonra nasıl bir teknolojik ürün yapılabilir? Hayalinizdeki kaykay resmini çiziniz ve bu kaykayı anlatınız.

“1001 İcat ve Sırlar Kütüphanesi” belgesel filmini sınıfınızla veya ailenizle izleyiniz. Filmde sizi etkileyen bölümleri defterinize yazınız.

Sir Ben Kingsley filmde, bir grup okul öğrencisini Müslüman uygarlığının önde gelen bilim adamlarını ve mühendislerini tanıtmak için aydınlatıcı bir yolculuğa çıkaran gizemli bir kütüphaneci rolünde. Kütüphanecinin, daha sonra 12.yüzyılın mühendislik dehası el-Cezir olduğunu izleyip, diğer alimlerle de tanışacaksınız. Filmde en çok dikkatimi çeken şey kitapların büyülü dünyası ile sihrin birleşmesi ve beni maceradan maceraya sürüklemesi oldu.

Sizler de kullandığınız bir teknolojik ürünün zaman içeresindeki gelişimini araştırınız. Araştırma sürecinde aşağıdaki basamakları sırayla takip ediniz.

  • cep telefonu:
  • İlk hali şimdikinden büyüktü ve de tuşlu idi.
  • İlk defa Graham Bell bulmuştu
  • Şimdilerde ise çok gelişmiş versiyonu Apple Samsung gibi firmalar tarafından üretilmekte ve de fotoğraf çekmekten video izlemeye kadar her türlü fonksiyonu yapabilmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.