6 Şubat Perşembe kar tatili olan iller

6 Şubat Perşembe kar tatili olan iller

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı ve soğuk hava öğrencilerin tatil beklentisi içine girmesine neden oluyor. Peki yarın okullar tatil mi? Valiliklerden son dakika kar tatili açıklaması var mı? İşte 6 Şubat Perşembe kar tatili olan il ve ilçeler...

6 ŞUBAT KAR TATİLİ VAR MI?

KAYSERİ KAR TATİLİ

Kayseri'de etkili olan şiddetli fırtına nedeniyle Hacılar ve Akkışla ilçelerinde eğitime ara verildi.

Kentte dün akşam saatlerinde başlayan ve saatteki hızı yaklaşık 90 kilometreye ulaşan rüzgar nedeniyle Hacılar ve Akkışla ilçelerinde okullar bir gün tatil edildi. Öte yandan, Erciyes Kayak Merkezi'nde de fırtına nedeniyle mekanik tesisler hizmet veremiyor.

AĞRI’DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Ağrı'da yoğun kar yağışı ve fırtına nedeni ile il merkezine bağlı köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki okullar yarın (6 Şubat perşembe) tatil edildi.

Ağrı'da iki gün boyunca aralıksız devam eden kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz etkiledi. Birçok köy yolu ulaşıma kapanırken, eğitime bir gün süre ile ara verildiği bildirildi. Ağrı Valiliğinden yapılan açıklamada, “Köy yollarımızda görülen aşırı buzlanmadan dolayı herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için Valiliğimiz tarafından Ağrı merkeze bağlı taşıma kapsamındaki köy okullarında eğitim ve öğretim gören öğrencilerimiz için 06.02.2020 Perşembe günü 1 gün süre ile ara verilmiştir. İl merkezindeki okullarımızda eğitim ve öğretime ara verilmemiştir” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Ağrı'nın Diyadin ve Taşlıçay ilçelerinde de köy okulları ve taşımalı eğitim kapsamındaki okulların da tatil edildiği bilgisine ulaşıldı.

TUNCELİ’DE KAR TATİLİ SÜRÜYOR!

Tunceli’de yoğun kar yağışı nedeniyle ilçelerden Ovacık’ta 2, Nazımiye’de ise 1 gün okulların tatil edildiği bildirildi. Meteoroloji’nin uyardığı kar yağışı Tunceli’de etkisini sürdürüyor. Kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Ovacık İlçesindeki tüm okullar 2, Nazımiye İlçesinde ise 1 gün süreyle tatil edildi. Yağışları bölge genelinde hafta sonuna kadar belirli aralıklarla süreceğinin tahmin edildiği aktarıldı.

KAR TATİLİ OLMASI BEKLENEN İLLER

Hava durumu tahminlerine göre yarın ülkenin büyük bir bölümünde kar yağışı bekleniyor. Başta Eğitim öğretim hayatını etkileyen kar yağışı, okulların tatil olmasına neden oluyor. Peki yarın hangi illerde okulla tatil olacak. İşte illerin listesi:

EDİRNE: Edirne'de yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük -1 derece en yüksek 1 dereceyi göstermesi bekleniyor. Edirne'de okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

KIRKLARELİ: Kırklareli'de yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 1 derece en yüksek 4 dereceyi göstermesi bekleniyor. Kırklareli'de okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

TEKİRDAĞ: Tekirdağ'de yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 2 derece en yüksek 3 dereceyi göstermesi bekleniyor. Tekirdağ'da okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

KOCAELİ: Kocaeli'nde yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 5 derece en yüksek 7 dereceyi göstermesi bekleniyor. Kocaeli'nde okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

YALOVA: Yalova'da yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 6 derece en yüksek 7 dereceyi göstermesi bekleniyor. Yalova'da okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

ÇANAKKALE: Çanakkale'de yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 3 derece en yüksek 4 dereceyi göstermesi bekleniyor. Çanakkale'de okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

BALIKESİR: Balıkesir'de yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 3 derece en yüksek 6 dereceyi göstermesi bekleniyor. Balıkesir'de okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

BURSA: Bursa'da yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 5 derece en yüksek 7 dereceyi göstermesi bekleniyor. Bursa'da okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

DÜZCE: Düzce'de yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 7 derece en yüksek 11 dereceyi göstermesi bekleniyor. Düzce'de okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

ZONGULDAK: Zonguldak’da yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 7 derece en yüksek 8 dereceyi göstermesi bekleniyor. Zonguldak’da okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

BARTIN:Bartın’da yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 6 derece en yüksek 9 dereceyi göstermesi bekleniyor. Bartın’da okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

SAKARYA: Sakarya’da yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 6 derece en yüksek 7 dereceyi göstermesi bekleniyor. Sakarya’da okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

BOLU: Bolu’da yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 2 derece en yüksek 6 dereceyi göstermesi bekleniyor. Bolu’da okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

KARABÜK: Karabük’de yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 6 derece en yüksek 7 dereceyi göstermesi bekleniyor. Karabük’de okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

KASTAMONU: Kastamonu’da yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 2 derece en yüksek 6 dereceyi göstermesi bekleniyor. Kastamonu’da okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

ÇORUM: Çorum’da yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 7 derece en yüksek 9 dereceyi göstermesi bekleniyor. Çorum’da okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

ÇANKIRI: Çankırı’da yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 2 derece en yüksek 3 dereceyi göstermesi bekleniyor. Çankırı’da okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

YOZGAT: Yozgat’da yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 5 derece en yüksek 6 dereceyi göstermesi bekleniyor. Yozgat’da okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

KAYSERİ: Kayseri’de yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 5 derece en yüksek 9 dereceyi göstermesi bekleniyor. Kayseri’de okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

NİĞDE: Niğde’de yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 6 derece en yüksek 9 dereceyi göstermesi bekleniyor. Niğde’de okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

KARAMAN: Karaman’da yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 6 derece en yüksek 9 dereceyi göstermesi bekleniyor. Karaman’da okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

KONYA: Konya’da yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 5 derece en yüksek 7 dereceyi göstermesi bekleniyor. Konya’da okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

AKSARAY: Aksaray’da yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 8 derece en yüksek 10 dereceyi göstermesi bekleniyor. Aksaray’da okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

KIRŞEHİR: Kırşehir’de yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 6 derece en yüksek 8 dereceyi göstermesi bekleniyor. Kırşehir’de okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

NEVŞEHİR: Nevşehir’de yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 7 derece en yüksek 9 dereceyi göstermesi bekleniyor. Nevşehir’de okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

KIRIKKALE: Kırıkkale’de yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 3 derece en yüksek 4 dereceyi göstermesi bekleniyor. Kırıkkale’de okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

ESKİŞEHİR: Eskişehir’de yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 2 derece en yüksek 2 dereceyi göstermesi bekleniyor. Eskişehir’de okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

BİLECİK: Bilecik’de yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 2 derece en yüksek 3 dereceyi göstermesi bekleniyor. Bilecik’de okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

KÜTAHYA: Kütahya’da yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 1 derece en yüksek 4 dereceyi göstermesi bekleniyor. Kütahya’da okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

AFYONKARAHİSAR: Afyonkarahisar’da yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 1 derece en yüksek 5 dereceyi göstermesi bekleniyor. Afyonkarahisar’da okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

UŞAK: Uşak’da yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 2 derece en yüksek 6 dereceyi göstermesi bekleniyor. Uşak’da okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

SİVAS: Sivas’da yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 3 derece en yüksek 5 dereceyi göstermesi bekleniyor. Sivas’da okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

BAYBURT: Bayburt’da yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 5 derece en yüksek 10 dereceyi göstermesi bekleniyor. Bayburt’da okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

GÜMÜŞHANE: Gümüşhane’de yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 3 derece en yüksek 5 dereceyi göstermesi bekleniyor. Gümüşhane’de okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

ERZİNCAN: Erzincan’da yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 1 derece en yüksek 7 dereceyi göstermesi bekleniyor. Erzincan’da okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

ERZURUM: Erzurum’da yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 0 derece en yüksek 3 dereceyi göstermesi bekleniyor. Erzurum’da okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

BİNGÖL: Bingöl’de yarın yoğun kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıkları en düşük 2 derece en yüksek 4 dereceyi göstermesi bekleniyor. Bingöl’de okulların kar tatiline gireceğine dair ise Valilik tarafından açıklanan resmi bir açıklama bulunmuyor.

Not: Kar tatili haberi geldikçe haberimiz güncellnecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.