1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Adrese göre Lise sorgulama
Adrese göre Lise sorgulama

Adrese göre Lise sorgulama

Yeni lise kayıt bölgesi, Lise Eğitim Bölgeleri nasıl olacak? Lise Eğitim Bölgelerinin kapsamı ne olacak? Detaylar haberimizde...

Liselerin eğitim kayıt bölgeleri ve Liselerin adreslerini sorgulama

2018-2019 eğitim-öğretim yılı içinde geçerli olacak ve TEOG yerine getirilen “Sınavsız Mahalli Yerleştirme Sistemi” lise tercihi yapabilmeniz için öncelikle ikamet ettiğiniz adresinizin kayıtlı olduğu Eğitim Bölgesinde hangi okulların olduğu öğrenmeniz gerekmektedir.

Daha sonra sınavsız öğrenci alan liseleri “Veli Tercihli Serbest Kayıt Sistemi” üzerinden tercih yapacaksınız. Bu tercih sisteminde en fazla 5 okul tercih edilebilinecektir.

Aşağıda verdiğimiz link ile Milli eğitim Bakanlında kayıtlı mevcut liselerin adresleri ve eğitim bölgeleri görülebilmektedir.

Liselerin Eğitim Kayıt Bölgeleri ve Liselerin Adreslerini Sorgulama

Başarılı olan, adrese dayalı lise tercih sistemini tercih yapmayan öğrenciler ise merkezi sınav sistemi ile sınava tabi olacaklardır. Merkezi sınav sonucundaki başarı ve tercih sıralamasına göre sınavla öğrenci kabul eden belirli sayıdaki okullara yerleştirilecektir.

SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

Merkezî Sınav sonuçları 22 Haziran 2018 tarihinde www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum