1. HABERLER

  2. AÖF

  3. AÖF Açıköğretim Fakültesi 14-15 Ocak 2017 Sınavı oturumları saat kaçta?
AÖF Açıköğretim Fakültesi 14-15 Ocak 2017 Sınavı oturumları saat kaçta?

AÖF Açıköğretim Fakültesi 14-15 Ocak 2017 Sınavı oturumları saat kaçta?

AÖF güz dönemi dönem sonu sınavı saat kaçta? AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır? Binlerce AÖF (Anadolu Ünivesitesi Açıköğretim Fakültesi) öğrencisi bu cumartesi ve pazar günü (14-15 Ocak 2017) yapılacak güz dönemi dönem sonu sınavına girecek.

Son hazırlıklarını yapan öğrenciler AÖF sınav oturumlarının saat kaçta olduğunu merak ediyor. İşte AÖF sınav giriş belgesi alma ve sınav oturumlarının saat kaçta başladığı...

Binlerce öğrenci Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 2016 - 2017 eğitim öğretim yılında yapılacak olan 14-15 Ocak Güz Dönemi dönem sonu sınavına girecek. Sınava girecekler sınav giriş belgesinin nasıl alındığını ve sınav oturumlarının saat kaçta başladığını merak ediyor. AÖF Güz dönemi final sınavına girmek için ve sınava gireceğiniz yeri öğrenmek için sınav giriş belgesini çıkartmanız gerekiyor. Sınav giriş belgesini www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinden öğrenci girişi yapıp T.C. kimlik numaranız veya sisteme kayıtlı e-posta adresiniz ile şifrenizi girerek alabilirsiniz. Fakülte sınavları olduktan sonra ilk 15 gün içinde açıklanmamaktadır. Sonuçlar için en erken tarih 30 Ocak 2017. Öğrenciler, AÖF sınav yerlerinin de yazdığı fotoğraflı sınav giriş belgesini sınav tarihinden bir hafta öncesinde Anadolu Üniversitesi'nin resmi sitesi üzerinden almaya başladılar.

AÖF SINAV OTURUMLARI SAAT KAÇTA BAŞLIYOR?

AÖF sınavları cumartesi ve pazar günleri 4 oturum halinde yapılıyor. Sabah oturumları saat 09.30'da, öğleden sonra oturumları ise 14.00'te başlar. Sınavdan en az bir saat önce sınavın yapılacağı binada hazır bulunmanız gerekmektedir. AÖF sınavları hakkında Anadolu Üniversitesinden yapılan açıklama ise şöyle:
 
Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde güz döneminde güz dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı, bahar döneminde bahar dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı olmak üzere ilgili öğretim dönemlerinde yeni kayıt yaptıran ve kaydını yenileten öğrencilere dört sınav yapılmakta olup öğrenciler Cumartesi-Pazar günleri sabah ve öğleden sonra dört oturumda sınavlara katılmaktadırlar. Sınavlar Türkiye ve K.K.T.C. Lefkoşa’da aynı saatlerde sabah 9.30’da, öğlenden sonra 14.00’te yapılmaktadır.
 
Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavlar beş seçenekli çoktan seçmeli test şeklinde yapılmaktadır.
 
Sınavın yapıldığı Cumartesi ve Pazar günlerinde AÖF büroları 08.00 – 16.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.
 
Öğrenciler seçmiş oldukları sınav merkezlerinde sınava katılırlar. Öğrencilerin; ara sınav ve dönem sonu sınavlarına hangi il, ilçe, bina, salon, sıra, tarihte ve saatte sınava gireceği “Fotoğraflı Sınava Giriş Belgesi”nde belirtilmektedir. Öğrenciler, Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesini sınav tarihinden bir hafta öncesinde www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Öğrenci Girişi bölümüne TCKN ve şifreleri ile giriş yaparak kendi sayfalarından veya AÖF Bürolarından alabilirler.
 
Öğrenciler Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundadırlar. Öğrenciler sınava girecekleri binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görmeli ve sınav saatinden bir saat önce sınava gireceği binada hazır bulunmalıdırlar.
Sınavların organizasyonu, uygulama ve değerlendirilmesi Anadolu Üniversitesince yürütülmektedir.

SINAV SÜRESİ VE SINAV OTURUMLARI

Öğrencilere, sınava gireceği her ders için 20 soru sorulacak, 30'ar dakika sınav süresi verilecektir. Sınavlar Cumartesi-Pazar günleri dört oturum halinde yapılmaktadır.
 
Güz döneminde; Cumartesi ve Pazar sabah oturumunda 1. ve 5. yarıyılların, öğleden sonra oturumunda 3. ve 7. yarıyılların; bahar döneminde Cumartesi ve Pazar sabah oturumunda 2. ve 6. yarıyılların, öğleden sonra oturumunda 4. ve 8. yarıyılların sınavları yapılmaktadır.

AÖF HER YANLIŞ CEVAPTA KAÇ PUAN GİDECEK?

Bu sistem doğrultusunda, dört yanlış bir doğruyu götürürken, 0.25 puan sistemi geliyor. Tek soruyu yanlış yapan öğrenci 0.25 puan doğru hanesinden düşecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.