1. HABERLER

  2. AÖF

  3. AÖF sınav yönetmeliğinde değişiklik yapıldı
AÖF sınav yönetmeliğinde değişiklik yapıldı

AÖF sınav yönetmeliğinde değişiklik yapıldı

AÖF sınav yönetmeliğinde yapılan değişikliğe göre, 1, 2, 3 ve 4. yarıyılda tüm derslerden başarılı olamayan öğrenci, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I-II, Türk Dili I-II ve Yabancı Dil I-II derslerini alabilecek.

Anadolu Üniversitesi açıköğretim, iktisat ve işletme fakülteleri eğitim öğretim ve sınav yönetmeliğinde değişikliğe gitti. Değişiklik 18 Ocak 2017 günü Resmi Gazetenin 29952 sayısında yayımlandı.
 
Yapılan düzenlemeye göre, Lisans programlarında 1. yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenci 5. ve 7. yarıyıllardan; 2. yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenci 6. ve 8. yarıyıllardan; 3. yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenci 7. yarıyıldan; 4. yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenci ise 8. yarıyıldan ders alamamakta idi.
 
Yapılan değişiklikle göre bu kurala istisna getirildi. Buna göre, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I-II, Türk Dili I-II ve Yabancı Dil I-II dersleri için bu kural uygulanmayacak. Öğrenci 1, 2, 3 ve 4. yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamasa dahi, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I-II, Türk Dili I-II ve Yabancı Dil I-II derslerini alabilecek.
 
Yapılan bu değişiklik, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı güz dönemi başından itibaren yürürlüğe girecektir.

AÖF sınav yönetmeliğinde değişiklik yapıldı 

18 Ocak 2017 ÇARŞAMBA - Resmi Gazete'nin 29952 Sayısı 
 
Anadolu Üniversitesinden:
 
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT VE İŞLETME FAKÜLTELERİ EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK
 
MADDE 1 3/9/2015 tarihli ve 29464 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 7 nci maddesine aşağıdaki dördüncü fıkra eklenmiştir.
"(4) 2547 sayılı Kanunun 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi gereğince zorunlu dersler olan Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I-II, Türk Dili I-II ve Yabancı Dil I-II dersleri için üçüncü fıkra hükümleri uygulanmaz."
MADDE 2 Aynı Yönetmeliğin 11 inci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
"MADDE 11 - (1) Bir dönemde her ders için bir ara sınav ve çoktan seçmeli dönem sonu sınavı gözetimli olarak yüz yüze ve/veya çevrimiçi yapılır. Ara sınav; çoktan seçmeli, açık uçlu, kısa cevaplı, doğru-yanlış, eşleştirme gibi farklı tip sorular içerebilir. Bununla birlikte dersin özelliğine göre ara sınav; yazılı, sözlü, ödev, uygulama, proje ve benzeri ölçme-değerlendirme araçlarıyla da yapılabilir. Ara ve dönem sonu sınavlarının tarihleri ve uygulama esasları ilgili birim yönetim kurulu tarafından belirlenir ve öğretim yılı başında akademik takvimle birlikte ilan edilir."
MADDE 3 - Bu Yönetmeliğin; 1 inci maddesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı güz dönemi başında, diğer maddeleri yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 4 - Bu Yönetmelik hükümlerini Anadolu Üniversitesi Rektörü yürütür.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.