1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Bayramda otoyollar ücretsiz, toplu taşıma indirimli
Bayramda otoyollar ücretsiz, toplu taşıma indirimli

Bayramda otoyollar ücretsiz, toplu taşıma indirimli

Ramazan Bayramı süresince Türkiye genelindeki otoyollar ücretsiz, İstanbul'da toplu taşıma hizmetleri indirimli olacak.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla 28 Ocak 2002 tarihli ve 2002/3654 sayılı Kararnamenin eki olan karara, geçici bir madde eklendi.

Buna göre, 18 Ağustos 2012 Cumartesi günü saat 00:00'dan başlayarak 22 Ağustos 2012 Çarşamba günü saat 07:00'e kadar otoyollardan yararlananlar ile 19 Ağustos 2012 Pazar günü saat 00:00'dan başlayarak 21 Ağustos 2012 Salı günü saat 24:00'e kadar belediyelerle bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden yararlananlardan ücret alınmayacak.

İstanbul'da bayramda toplu ulaşıma indirim

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, toplu ulaşım araçlarının Ramazan Bayramı boyunca yüzde 50 indirimli hizmet vermesini oy birliğiyle kabul etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Ağustos ayı toplantılarının 3. birleşimini Saraçhane Belediye Sarayı'ndaki Meclis Salonu'nda gerçekleştirdi.

Meclis 2. Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ'ın yönettiği toplantıda, İstanbul'daki toplu ulaşım araçlarının Ramazan Bayramı boyunca 3 gün süreyle yüzde 50 indirimli hizmet vermesi, AK Parti ve CHP'li üyeler tarafından oy birliğiyle karara bağlandı.

İstanbullular, bayram günleri olan 19, 20 ve 21 Ağustos'ta İETT otobüsleri, metrobüs, Şehir Hatları vapurları, tramvay, metro, hafif metro ve füniküler ile Otobüs AŞ araçları ve özel halk otobüslerinde yüzde 50 indirimli seyahat edecek.

Bu kurumlara ait araçların akaryakıt giderleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak.

Toplantıda ayrıca, Ramazan Bayramı ve Kadıköy-Kartal metro hattı açılışı nedeniyle 17 Ağustos'ta meclis toplantısı yapılmamasına oy birliğiyle karar verildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.