Çankaya Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Çankaya Üniversitesi Eğitim Ücretleri

2022-2023 eğitim öğretim yılı Çankaya Üniversitesi eğitim ücretleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Çankaya Üniversitesi 2022-2023 Eğitim Ücretleri

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılında Üniversitemize 2022-YKS, DGS ve Yatay Geçiş İle Yerleşecek Öğrenciler İçin Eğitim Ücreti Açıklamaları

Üniversitemize 2022-YKS ve DGS sınavları ile yerleştirilecek öğrencilerin tüm bölümler, Meslek Yüksekokulu ve Hazırlık Sınıfı için eğitim ücreti aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Yatay geçişlerde de aşağıdaki ücretler geçerli olup, kurumlararası merkezi yerleştirme puanına göre yatay geçişte başvurduğu Üniversitemiz programının % 50 indirimli taban puanı ve üzeri puanına sahip öğrenciye Üniversitemizdeki güz ve bahar dönemlerinde ödeyeceği ücretlerde geçerli olmak üzere (yaz öğretimi hariç) eğitimi süresince %50 indirim, %25 indirimli taban puanına sahip öğrenciye Üniversitemizdeki güz ve bahar dönemlerinde ödeyeceği ücretlerde geçerli olmak üzere (yaz öğretimi hariç) % 25 indirim verilmektedir.

Eğitim ücretinin ilk taksiti, akademik yılın birinci (güz) yarıyılının başında, ikinci taksiti ise ikinci (bahar) yarıyılının başında ve kayıt yaptırılmadan veya kayıt yenilenmeden önce ödenir. Eğitim ücretini süresi içinde ödemeyen öğrencilerin kayıtları yapılmaz ve yenilenmez.

2023-2024 eğitim-öğretim yılı dahil takip eden yıllarda eğitim ücretine yapılacak yıllık artışlar, bir önceki yıla göre Tüketici Fiyatları Endeksindeki (TÜFE) artışları ile sınırlı tutulacaktır.

Çankaya Üniversitesi’nin burslu/indirimli programlarına yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs/indirim, sadece eğitim ücretini kapsamaktadır. Karşılıksız olan bu burslar/indirimler, eğitim dili İngilizce olan programlar için İngilizce Hazırlık programında geçirilebilecek süreler de dahil, öğrenci Çankaya Üniversitesi’ndeki öğrenimine ve derslere devam ettiği sürece verilmektedir.

Yıllık Toplam Ücret (TL)1.Dönem Ücreti (TL)2.Dönem Ücreti (TL)
(%8 KDV dahil)(%8 KDV dahil)(%8 KDV dahil)
Ücretli110.88955.44555.445
%50 İndirimli55.44527.72327.723

Çankaya Üniversitesi taban puanları için tıklayınız

Tüm Özel ve Vakıf Üniversitelerinin ücretleri için tıklayınız

Etiketler :
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
8
2
4
36
6
25
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.