1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Erdoğan imam hatip açılışında
Erdoğan imam hatip açılışında

Erdoğan imam hatip açılışında

Başbakan Erdoğan Denizli'de imam hatip lisesi açılışında konuştu.

A+A-

Konuşmasından satırbaşları...

Silahların bırakılmasını isteyenler varsa bizler, devlet olarak zaten silahların bırakıldığı yerde operasyonları devam ettirmeyiz. Terörist, eğer silahı bırakırsa bilmelidir ki bu ülkede operasyonlar da durur

ÖLDÜRÜLEN TERÖRİST SAYISI

Sadece son 10 gün içinde, sadece Hakkari'de 123 terörist etkisiz hale getirildi. Şubat-Ağustos ayları arasında 373 terörist etkisiz hale getirildi. Son 1 ay içinde bölgede yürütülen operasyonlarda toplamda yaklaşık 500 terörist etkisiz hale getirildi

İMAM HATİP OKULLARI

Millet artık imam hatip okullarıyla kucaklaşıyor. Bu okullarla hasret bugün sona eriyor.Bu dönemden itibaren imam hatip okulları eski parlak günlerine geri dönüyor. 28 Şubat'tan bu yana bu okulları öcü olarak görenler okullara kilit vurdular ortaokullarını kapattılar, üniversitelerde katsayı getirdiler.

Bu okulların hepimize hayırlı olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Milli Eğitimde artık kodlama yapıyoruz. '444 sistemi' Bugün de bu sistem start alıyor. İnşallah bu sistem yerine oturacak. Bu yıl eksiklerimi z hatalarımız olabilir. Ama bu milletin hayırseverleri inanıyorum ki bu açığımızı da devlet millet elele vermek sürecinde devam ettireceğiz.

Bakınız çok ilginç, okul yaşını 66 aya çektik. Bu yıl ilk kez 66 aylık yavrular okula başlıyor. 

KURAN-I KERİM VE SİYER DERSLERİ

Seçmeli dersleri getirdik. muhalefet partisi bir kampanya başlattı. 66 ayla ilgili sıkıntıları var, rapor kampanyası başlattılar. Ne oldu, yüzde kaç? Daha önce yüzde 3'tü şimdi yüzde 4. Bu millet size itibar etmiyor. Bi taraftan geleceksin biz imam hatiplere karşı değiliz diyueceksn. Öbür taraftan anayasa mahkemesine gideceksin. Böyle yaptıça daha da eriyeceksin. Velilerimizin talep etmeleri halinde en az 10 öğrencilerin olması durumunda bundan böyle Kuran-ı Kerim ve Siyer dersleri haftada 8 saat olarak seçmeli alınabilecek. Sadece Kuran ve Siyer değil okumala becerileri yazma becerileri, yaşayan dil ve lehçeler velilerin istedği takdirde öğrencilere verilecek.

Bunlar Kuran'dan acayip kaçarlar. Bunlar Kuran'ı sadece mezarda okurlar. Zorunlu eğitimin 66 ayda başlamasına da karşı çıktılar. Tüm süreçleri terörize ettiler. Komisyon başkanımıza saldırdılar. Onlar tarihleri boyunca yaptıkları neyse onu yapıyorlar. Tarihleri boyunca din eğitimine karşı çıktılar. Milletin evlatlarının dinini öğrenmesine karşı çıkıyorlar. 

Dünyanın çoğu okullarında, Avrupa Birliği'ne bağlı ülkelerde okula başlama yaşı 6'dır. Biz büyük idealleri büyük iddiaları olan hayalleri olan büyüyen bir ülkeyiz. Bu ülke 13 yaşında evladı Mehmet'i Osmanlı'nın başına getirecek iradeye sahip Muratların ülkesidir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.