1. HABERLER

  2. YARIŞMA SORULARI CEVAPLARI

  3. Eski Mısır'da sadece Firavun ve ailelerinin yemesine izin verilen bir çok hiyeroglifte resmedilen yiyecek hangisidir
Eski Mısır'da sadece Firavun ve ailelerinin yemesine izin verilen bir çok hiyeroglifte resmedilen yiyecek hangisidir

Eski Mısır'da sadece Firavun ve ailelerinin yemesine izin verilen bir çok hiyeroglifte resmedilen yiyecek hangisidir

Eski Mısır'da sadece Firavun ve ailelerinin yemesine izin verilen bir çok hiyeroglifte resmedilen yiyecek hangisidir sorusunun cevabını vereceğiz.

Kim Milyoner Olmak İster 11 Mart Cumartesi 660. Bölüm Yarışma Sorusu ve Cevabı;

Yarışmacı Zeynep İnce SERGİCİ 83 yaşında, Hemşire;

Soru : Eski Mısır'da sadece Firavun ve ailelerinin yemesine izin verilen bir çok hiyeroglifte resmedilen yiyecek hangisidir 

A- İncir

B- Nar

C- Mantar

D- Sarımsak

Doğru Cevap: Mantar

Bu soruda yarı yarıya cevap hakkı kullandı ve Mantar ve Sarımsak kaldı. Sonra çift cevap hakkı kullandı ve ilk cevap mantar dedi.

ESKİ Mısır’da Firavunlar, mantarı en leziz ve değerli yiyeceklerden biri olarak görürdü. Zamanla mantar, kraliyet ailesi için ayrılan bir yiyecek haline geldi. Romalılar içinse mantar, tanrıların yiyeceğiydi ve sadece özel günlerde yenirdi. Eski Yunanlılar mantar ziyafetleri verirdi ve mantarın savaşa gidecek askerleri güçlendirdiğine inanırdı

Bununla birlikte mantar artık sadece seçkin kişilerin tükettiği bir gıda değildir. Bugün dünyanın her yerinde insanlar mantar yiyebiliyor! Ya siz? Mantar yemeyi seviyor musunuz? Nasıl bir şey yediğiniz hakkında bir fikriniz var mı? Mantarlar hayvan mıdır? Bitki midir? Yoksa başka bir şey mi? Nasıl yetişirler? Besleyici midirler? Ayrıca, doğada bir mantar bulursanız ne yapmalısınız?
 
Bu soruların cevabını bulmak için eşimle birlikte Sidney’den, Yeni Güney Galler’in (Avustralya) güney bölgesindeki yüksek tepelerde bulunan ve bir tabloyu andıran Mittagong kasabasındaki bir çiftliğe geldik. Burası Noel Arrold’ın mantar çiftliği.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum