1. HABERLER

  2. YARIŞMA SORULARI CEVAPLARI

  3. İsimleri boy ve zeka sırasıyla Joe, Jack, William ve Avarel'dir diyen birileri kimlerden bahsediyordur
İsimleri boy ve zeka sırasıyla Joe, Jack, William ve Avarel'dir diyen birileri kimlerden bahsediyordur

İsimleri boy ve zeka sırasıyla Joe, Jack, William ve Avarel'dir diyen birileri kimlerden bahsediyordur

İsimleri boy ve zeka sırasıyla Joe, Jack, William ve Avarel'dir diyen birileri kimlerden bahsediyordur sorusunun cevabını vereceğiz.

Kim Milyoner Olmak İster 8 Nisan 2017 Cumartesi 667. Bölüm Yarışma Sorusu;

Yarışmacı Sanberk ÖZGANİ Ayvansaray Üniversitesinde Görsel İletişim 2. sınıf öğrencisi;

Soru : İsimleri boy ve zeka sırasıyla Joe, Jack, William ve Avarel'dir diyen birileri kimlerden bahsediyordur? Dalton kardeşlerin isimleri nedir?

Doğru Cevap: Dalton Kardeşler

Dalton kardeşler, Morris ve René Goscinny tarafından yaratılan Red Kit adlı ünlü çizgi roman dizisinin kurgusal karakterleri olan banka soyguncusu dört erkek kardeş. Red Kit ile amansız bir kaçma-kovalama mücadelesi içindedirler.
 
İlk Dalton Kardeşler, -Bob, Grat, Bill ve Emmett- 1951 yılında Morris tarafından çizilen Red Kit macerasında yer almışlardır. Fiziksel olarak birbirine benzeyen bu dört kardeş, boy uzunlukları açısından birbirinden ayrılır. İlk Dalton Kardeşler'in en kısa boylu ve en tehlikeli olanı Bob adını taşır. En uzun boyluları ise Emmett’tir. İlk Daltonlar, daha sonra ortaya çıkan Daltonlar’dan çok daha tehlikeli insanlardır ve maceranın sonunda ikisi (Bob ve Grat) Kansas’ta öldürülürler. Emmett ise yaralanır ve hapse atılır. Bill Dalton çatışmada yer almaz.
 
Birkaç macera sonra, Daltonlar’ın kuzenleri ortaya çıkar. Bunlar Joe, William, Jack ve Averell adlarını taşırlar. Aynen daha önceki maceralarda yer alan kuzenlerine benzeyen bu dört kardeşin kişilik özellikleri birbirinden farklıdır: Joe çetenin ateşli lider iken, Avarel, aklı fikri yemekte olan, kafası fazla çalışmayan kardeştir. Bu ikinci Dalton çetesi Red Kit’in pek çok macerasında yer alır. Her ne kadar Red Kit onları yakalayıp cezaevine gönderse de, her seferinde oradan kaçmayı başarırlar ve Red Kit ile yeni bir macera yaşarlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.