1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. GÜNCEL

  4. İSMEK 2012-2013 Kayıtları Ne Zaman Başlayacak
İSMEK 2012-2013 Kayıtları Ne Zaman Başlayacak

İSMEK 2012-2013 Kayıtları Ne Zaman Başlayacak

İSMEK'te 2012 – 2013 eğitim ve öğretim döneminin kayıtları, 3 Eylül 2012 tarihinde başlıyor. İ

İSMEK’in ücretsiz sanat ve meslek eğitimlerinden yararlanmak isteyen ve ilköğretim yaşını doldurmuş İstanbullu kursiyer adaylarının İSMEK kurs merkezlerine kimlik fotokopisi ile başvurmaları yeterli olacak. Spor branşlarında eğitim almak için sağlık raporu da gerekiyor.

İSMEK’TE YENİ DÖNEM HEYECANI BAŞLIYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları İSMEK’te yeni eğitim ve öğretim dönemi heyecanı başlıyor. 3 Eylül 2012 Pazartesi günü başlayacak kayıtlarda, herhangi bir branşta eğitim almak isteyen kursiyer adaylarının kimlik fotokopisi ile kurs merkezlerine başvurmaları yeterli olacak. Spor branşlarında eğitim almak isteyen kursiyerlerden ise yasal zorunluluk gereği, spor yapmalarına engel olmadığını bildiren sağlık raporu istenecek. İSMEK’te eğitim almak için, yaş sınırı olmaksızın ilköğretim yaşını tamamlayan herkes, kayıt yaptırabilecek.

Yeni bir meslek edinmek, mesleğinde ilerlemek, öğreneceği bir sanatla yeteneğini keşfetmek ya da aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen herkesin, ilgisine göre branş bulabileceği İSMEK’te eğitim almak isteyenlerin, bazı branşlarda kontenjanların ilk günden dolması nedeniyle kayıt yaptırmakta geç kalmamaları gerekiyor.
İSMEK, 2012 – 2013 eğitim ve öğretim döneminde, el sanatlarından bilişime, çocuk gelişiminden müziğe, giyimden yiyecek ve içecek hizmetlerine, 29 alan altındaki 218 branşta, 228 kurs merkezinde ücretsiz sanat ve meslek eğitimi verecek. Kursiyer adayları, eğitimi verilen branşlarla ilgili detaylı bilgiyi, kurs merkezlerindeki yetkililerin yanı sıra, internet sitemizde branşların tanıtıldığı linkleri açarak alabilirler.
İSMEK Geçtiğimiz yılki eğitim ve öğretim döneminde 228 kurs merkezinde, 181 farklı branşta, 216 bin 500 yüz kursiyere eğitim veren İSMEK, bugüne kadar toplam 1 milyon 400 bin mezun verdi.

İSMEK’in eğitim verdiği 25 ana alan arasında pek çok farklı eğitim bulunuyor; Ahşap Teknolojisi, Bahçecilik, Bilişim Teknolojileri, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, El Sanatları, Ev Hizmetleri, Gazetecilik, Giyim-Tekstil Teknolojisi, Grafik ve Fotoğraf, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Halkla İlişkiler ve Organizasyon, Hasta ve Yaşlı Hizmetleri, Hukuk, Kişisel Gelişim, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, Kuyumculuk Teknolojisi, Matbaa, Muhasebe ve Finansman, Müzik ve Gösteri Sanatları, Sanat ve Tasarım, Seramik ve Cam, Spor, Yabancı Diller ve Yiyecek İçecek Hizmetleri.
 
İSMEK kurs merkezleri ve branşları ile ilgili olarak detaylı bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz. İSMEK’te dersler Ekim ayında başlayacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.