1. HABERLER

  2. KPSS

  3. KPSS'de eksik net iddiaları olanları ne yapmalı?
KPSS'de eksik net iddiaları olanları ne yapmalı?

KPSS'de eksik net iddiaları olanları ne yapmalı?

ÖSYM, 11 Ağustos 2012 tarihi itibariyle KPSS sonuçlarını açıklamıştır. Ancak sonuçların açıklanmasının akabinde, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da bazı adaylar, netlerinde eksiklik olduğunu belirtmektedir. ÖSYM Başkanlığı; adayların işaretlediği optik

2008 yılındaki benzer içerikli haber için tıklayınız.

2009 yılındaki benzer içerikli haber için tıklayınız.

2011 yılındaki haberler için tıklayınız.

Hem forum ortamına hem de haberlere yorum yazan bazı adaylar, ciddi şekilde netlerinin eksik hesaplandığını belirtmektedir.

ÖSYM, şuana değin sadece sonuçları açıklamıştır.

Diğer taraftan, geçmiş yıllardaki sonuçlara bakıldığında, eksik net iddiasında bulunan adayların ÖSYM'ye yaptığı başvurulardan veya dava yoluna gitmiş iseler mahkemelerden olumlu bir sonuç alındığına dair tarafımıza iletilen bir bilgi bulunmamaktadır.

Ancak buna rağmen, adayların kafasındaki her türlü şüphenin giderilmesi ÖSYM'ye aittir. Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Etik yönetmeliği, "toplumda güvensizlik yaratan durumları ortadan kaldırmak suretiyle kamu yönetimine halkın güvenini artırmak" hususunu bir amaç olarak göstermektedir.

Bu bağlamda, adayların işaretlediği optik formlar, cevap kağıtları ve adaya özgü soru kitapçıklarını bir an önce yayınlanması gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum