1. HABERLER

  2. ÜNİVERSİTE

  3. Üsküdar Üniversitesi kayıt için gerekli belgeler ve kayıt tarihleri
Üsküdar Üniversitesi kayıt için gerekli belgeler ve kayıt tarihleri

Üsküdar Üniversitesi kayıt için gerekli belgeler ve kayıt tarihleri

2017-2018 Üsküdar Üniversitesi kayıt için gerekli belgeler ve kayıt tarihleri ne zaman ve ne zaman sona erecek? Detaylar haberimizde...

Üsküdar Üniversitesi Kayıt için gerekli belgeler

Lise diplomasının veya mezuniyet belgesinin aslı ve bir adet fotokopisi
(Aslı görüldükten sonra iade edilecektir)
ÖSYM Sonuç Belgesi
İlk ve Acil Yardım programına alınacak öğrenciler için, devlet hastanelerinden veya üniversite hastanelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını ve boy kilo bilgilerini gösteren rapor
Not 1: İlk ve Acil Yardım programına kayıt yaptıracak öğrencilerin, devlet hastanelerinden veya üniversite hastanelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları (Öğrencinin boy ve kilosunun sağlık kurulu raporunda belirtilmesi gerekmektedir.); program gereği 2. sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması sebebiyle kayıt tarihinde 17 yaşını tamamlamış olmaları; erkek öğrencilerde 1.65 m'den, kız öğrencilerde 1.60 m'den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir.
 
Not 2: Erkek öğrencilerin askerlik durumları e-devlet sistemi üzerinden kontrol edilecektir. Kontrol sonucunda şubeye yönlendirilmesi istenen öğrenciler askerlik tecil yazısı getirmelerinin ardından kayıt işlemi yapabileceklerdir.
 
Not 3: 2017 ÖSYS ile kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 29 Aralık 2017 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

E-Devlet Üzerinden Elektronik Kayıt İşlemleri

2017 ÖSYS ile Üniversitemize yerleştirilen öğrencilerden yerleşkeye gelmeden elektronik kayıt yaptırmak isteyenler 11-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında e-devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden kayıt işlemlerini yapabileceklerdir.
 
Adayların e-devlet üzerinden elektronik kayıt yapabilmeleri için öncelikle mali kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Tam Burslu olarak kazanan öğrenciler mali işlerden herhangi bir işlem yapmadan e-devlet üzerinden elektronik kayıt yapabilirler.
 
İlk 5 Tercih Bursu veya özel belge gerekliliği olan burs seçeneklerinden faydalanabilecek durumda olan adayların, belge sunmaları gerektiğinden Altunizade Merkez Yerleşkesine gelerek kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.
 
İlk ve Acil Yardım programını kazanan öğrencilerin sağlık raporu sunmaları gerektiğinden Altunizade Merkez Yerleşkesine gelerek kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.
 
Üniversitemize yeni kayıt yaptıracak tüm öğrencilerin, eğitim sözleşmesi imzalama zorunluluğu vardır. E-devlet üzerinden elektronik kayıt yaptıran öğrencilerin, 13 Ekim 2017 tarihine kadar Altunizade Merkez Yerleşkesinde yer alan Mali İşler Birimine gelerek eğitim sözleşmesini imzalamaları gerekmektedir. Eğitim sözleşmesi imzalamamış olan öğrenciler otomasyon sistemi üzerinden işlem yapamayacaklardır.
 
Öğrencilerimizin kayda gelmeden önce veya elektronik kayıt yapmadan önce aşağıdaki linkten ön kayıt işlemi yapmaları gerekmektedir. Öğrencilerimiz yerleşkemize geldiklerinde de ön kayıt işlemi yapabileceklerdir. E-Devlet üzerinden elektronik kayıt yaptıran öğrencilerin de online ön kayıt işlemi yaptırmaları gerekmektedir.
 

Üsküdar Üniversitesi Yerleşke Kayıt Tarihleri

Akademik Birim

Başlama Tarihi

Bitiş Tarihi

Kayıtların Yapılacağı Adres

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

14/08/2017

15/08/2017

Üsküdar Üniversitesi

Altunizade Merkez Yerleşkesi
Altunizade Mah. Haluk Türksoy Sok. No:14
Altunizade/Üsküdar/İstanbul

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

14/08/2017

15/08/2017

Sağlık Bilimleri Fakültesi

14/08/2017

15/08/2017

İletişim Fakültesi

14/08/2017

15/08/2017

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

16/08/2017

18/08/2017

Üsküdar Üniversitesi Kayıt Saatleri

Kayıt işlemleri 09:00-19:00 saatleri arasında Üsküdar Üniversitesi Altunizade Merkez Yerleşkesi’nde yapılacaktır

Önemli Not: Üniversite kayıt takvimi ve kayıt için istenen belgeler için Üsküdar Üniversitesi sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz. Tıklayınız

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.