1. YAZARLAR

  2. Ali CÖRE

  3. Bir sohbet, bir proje
Ali CÖRE

Ali CÖRE

Yönetim ve Org. Gelişim Dan.
Yazarın Tüm Yazıları >

Bir sohbet, bir proje

A+A-

Bu sabah Florya'da kahvaltıya davetliydim. Hepinizin yakından tanıdığı biriyle.

Taşköprü'nün markalaşma sürecine önemli katkı sağlamış biri.
Girişimciliği, renkli kişiliği ve geniş çevresini kullanarak yaptığı işlerle sürekli gündeme gelirdi.

İlginç ve biraz da cesur davranışları ile öne çıkardı.Yeri gelince bir pazarlamacıya bürünüp Atatürk Hava Alanında karanfil gibi sarımsak dağıtmış, yeri gelince akademisyenlerle oturup bilimsel toplantılar yapmış, hatta kazı çalışmaları ile Pompei Polisin ortaya çıkarılmasına çaba harcamış. Bu kazı çalışmalarının sonunda ilçeye önemli gelir kaynağı sağlamayı hayal etmiş.

Hakkında bir çok şehir efsanesi olmasına rağmen yazılı bir belge yok nerdeyse. Kendisi de bunu tasdik ediyor.

Dört dönem belediye başkanlığından sonra milletvekili seçilmiş. Mecliste de Taşköprü ve Kastamonu için gayret göstermiş. Dert dinlemiş, herkese yardımcı olmaya çalışmış. Görüşmemiz sırasında bile yanına bir iki delikanlı gelip ondan yardım istediler.

Siyasetin doğasında vardır; bir siyasetçinin seveni kadar sevmeyeni de olur. İnsanların beklentileri karşılandığı ölçüde sevgi de artar. İyilik ve yardım beklentisi karşılanmayan seçmen siyasetçiden yüz çevirir.
Bunlar onunda başına gelmiş. Ama son seçimlerde sevenleri büyük bir ikilemde kamış. Kalbi onu istediği halde eliyle ona oy ver(e)memiş.

Uzun uzun konuştuk, sohbet sohbet açtı. Ve en son şöyle bir proje ortaya çıktı. Konuştuklarımızı yazalım ve bir kitap haline getirelim, ama farklı bir kitap olsun dedik.

Şu şekilde bir kurgu yaptık; Taşköprülü hemşehrilerimizin sorularını alıp onlar üzerinden bir söyleşi yazmayı planladık.
İsteyenler her türlü sorusunu veya anısını iletebilecek.

Sorular nasıl toplanacak? Soru sormak isteyenler bu sayfadan bana özelden yazabilecekler. Soru sahiplerinin isimleri açıklanmayacak, o da bu sorunun kimden geldiğini bilmeyecek. Ben sorularınızı derleyip toplayıp belli bir kurguya göre kendisine ileteceğim. Cevaplardan bir kitap ortaya çıkaracağız. Tabiki etik omayan, hakaret ve iftira içerikli sorular tarafımdan dikkate alınmayacak.

Bu çalışmamız başarılı olursa arkasından ilçemizde yaşamış başka bir tanınmış kişi hakkında da benzer çalışmaları yapabiliriz.

Evet buraya kadar kimden bahsettiğimi zaten fotoğraftan herkes anlamıştır. Hasan Altan Bey'den bahsediyorum.

Ve sizden sorularınızı bekliyorum. Umarım sizlerin destekleri ile, hep birlikte örnek bir çalışma ortaya koyabiliriz.

Bu konuda beni eleştirenlerin de olacağını düşünüyorum ama şimdiye kadar Taşköprü ile ilgili yazdıklarım meydandadır, amacımın ve hedefimin ne olduğunu o yazılar söyler.

Bu yazı toplam 924 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.