10 Aralık Ekonomi Bakanlığı Sınav Giriş Yerleri

10 Aralık Ekonomi Bakanlığı Sınav Giriş Yerleri
10 Aralık 2016 Ekonomi Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Sınavı Giriş yerleri açıklandı.

Ekonomi Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı

SINAV YERİ - ANKARA

SINAV TARİHİ, GÜNÜ VE SAATİ
- 10 Aralık 2016, Cumartesi günü saat:10.00'da yapılacaktır.

SINAV BAŞVURUSU VE SINAV ÜCRETİ

- Başvurular, 7 Kasım 2016 Pazartesi günü saat 09.00'da başlayacak ve 11 Kasım 2016 Cuma günü mesai bitiminde (18.00) sona erecektir.

- Başvurular, www.ekonomi.gov.tr/kurumsal/insankaynaklari sayfasında yer alan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği linkinden yapılacaktır.

- Sınava, belirtilen süreler içerisinde başvurusunu yapmayan adayların, bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmayacaktır.
- Sınav ücreti Ekonomi Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı (EBPDB) tarafından yatırılacaktır. Sınava girecek aday listesi EBPDB tarafından Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne (ÖDSGM) teslim edilecek ve bu adaylar sınava alınacaktır.

SINAV GİRİŞ BELGESİ

- Adaylar sınav giriş belgesini 28 Kasım 2016 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr internet adresinden alabileceklerdir.

- Adaylar sınav giriş belgesini 28 Kasım - 09 Aralık 2016 tarihleri arasında görev yaptığı kuruma onaylatacaklardır.

SINAV UYGULAMASI

- Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı, 10 Aralık 2016 Cumartesi günü, tek oturum hâlinde, saat 10.00'da Ankara'da yapılacaktır.

- Adaylar sınava, onaylı sınav giriş belgesi ve üzerinde T.C kimlik numarası yer alan geçerli kimlik belgelerinden birisi (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport) ve resmi kurum kimliği ile gireceklerdir. Onaylı sınav giriş belgesi ve üzerinde T.C kimlik numarası yer alan geçerli kimlik belgesi ve resmi kurum kimliği yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

- Görevde Yükselme Sınavında her bir grup için 80 soruluk çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli testlerden oluşan A ve B soru kitapçığı kullanılacaktır. Sınav 90 dakika sürecek ve tek oturum halinde uygulanacaktır.

- Unvan Değişikliği Sınavında her bir grup için 50 soruluk çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli testlerden oluşan A ve B soru kitapçığı kullanılacaktır. Sınav 60 dakika sürecek ve tek oturum halinde uygulanacaktır.

- Sınava girecek adaylar üzerlerinde, kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar hariç, çanta, cep telefonu, telsiz, radyo, saat, bilgisayar, kamera ve benzeri iletişim araçları ile depolama kayıt ve veri aktarma cihazları, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazlar, databank sözlük, hesap makinesi, kâğıt, kitap, defter, not vb. dokümanlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar, ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneler ile sınav binasına giremezler. Bu şekilde sınava girmiş adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.

- Sınav soru ve cevap anahtarları 13 Aralık 2016 tarihinde www.meb.gov.tr ile www.ekonomi.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacaktır.

- Sınav sonuç bilgileri 28 Aralık 2016 tarihinde www.meb.gov.tr ile www.ekonomi.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacaktır.

- Adaylar sınav esnasında ve sınavın yapıldığı binada sigara içmeyecekler, içenler hakkında da 4207 sayılı Kanun gereğince işlem yapılacaktır.

Sınav Giriş yerinizi öğrenmek için tıklayınız

Kaynak:Eğitim Sistem

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.