1. HABERLER

  2. TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI

  3. 10. Sınıf Meb Türk Dili ve Edebiyatı 1. Ünite Giriş Yazma Cevapları
10. Sınıf Meb Türk Dili ve Edebiyatı 1. Ünite Giriş Yazma Cevapları

10. Sınıf Meb Türk Dili ve Edebiyatı 1. Ünite Giriş Yazma Cevapları

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Meb Yayınları 1. Ünite Giriş Sayfa 28 Yazma Metni Etkinlik Soruları ve Cevaplarını yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Meb Yayınları 1. Ünite Giriş  Sayfa 28 Yazma Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

a) Yazma Tür ve Tekniklerini Tanıma

YAZMA

Her insan duygu, düşünce ve hayallerini, bilgilerini aktarmak için iletişim kurar. İletişimin temel ögesi dildir. Dili kalıcı kılan da yazıdır. Yazı yazmanın amacı, duygu ve düşünceleri gözlem ve birikimlerimizden yararlanarak güzel, doğru ve etkili bir biçimde yansıtmaktır. Hangi konuda olursa olsun yazmanın etkili ve güzel olabilmesi, belirli aşamaları takip etmekle mümkündür. Ancak yazılı anlatımda sadece kuralları öğrenmek yeterli değildir. Bunları yazıya aksettirmek de işin önemli bir bölümünü oluşturur. Yani öğrenilenleri doğru, kolay, pürüzsüz ve inandırıcı bir anlatım tarzı ile ifade edebilmek için uygulama yapmak şarttır.

b) Uygulama

Aşağıda verilen yazma sürecinin aşamaları doğrultusunda yazının gelişimi, Türk yazı sanatı, alfabeler konularından biriyle ilgili bir yazı yazınız.

  • Hazırlık
  • Plan
  • Taslak Oluşturma
  • Düzeltme ve Geliştirme
  • Paylaşım

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.