11. Sınıf Meb Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Dil Bilgisi Cevapları

11. Sınıf Meb Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Dil Bilgisi Cevapları

11. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Meb Yayınları 1. Ünite Giriş Sayfa 27 Dil BilgisiMetni Etkinlik Soruları ve Cevaplarını yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

DERSE HAZIRLIK

11. Sınıf Meb Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 27 Cevabı

2. Aşağıdaki parçadan yararlanarak noktalama işaretleri ile ilgili kavram haritasını doldurunuz.

Cevap: Bu kavram haritasını sizler oluşturmalısınız.

3. Aşağıdaki parçada günümüz yazım ve noktalama kurallarına uymayan kullanımları belirleyiniz.

Edebî akımın en temel karakteristiğini, muhtevaya yön veren ve onu biçimlendiren duyarlıkla, bunun ifadelendirilmesinde söz konusu olan üslûp ortaklığı oluşturmaktadır. Ancak tarihsel bir zamanı paylaşan edebiyat kuşağıyla edebî akım, aynı şey değildirler. Edebiyat kuşağında idrak ettikleri tarihî, sosyal, ekonomik ya da siyasî zamanın belirgin bazı öğeleri etkili olabilir. Örneğin Meşrutiyet dönemi şartlarını yaşamış olan geniş yelpazeli Meşrutiyet dönemi edebiyat kuşağı içinde farklı edebî akımlar ortaya çıkmıştır. Fecr-i Atî ve Millî Edebiyat akımları gibi. Bazen de aynı edebiyat kuşağı içinde aynı konuları farklı biçimlerde ele alan edebî akımlar da olabilir.

  • Fecr-i Atî
  • Üslûp
  • Edebî

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
24
94
12
61
14
12
65
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.
1 Yorum