1. HABERLER

  2. İOKBS - LGS

  3. 2018 Merkezi Sınav Soruları ve Cevapları
2018 Merkezi Sınav Soruları ve Cevapları

2018 Merkezi Sınav Soruları ve Cevapları

2 Haziran 2018 Cumartesi günü saat 09:30 ve 11:30'da iki oturum hainde uygulandı. Liselere Giriş Merkezi Yerleştirme Sınav soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? Detaylar haberimizde...

LİSELERE GİRİŞ MERKEZİ SINAVIN UYGULANMASI

a. Öğrencilere sözel bölümde, 8’inci sınıf Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil, sayısal bölümde ise matematik ve fen bilimlerinden sorular yöneltilecektir. 

b. Merkezî Sınav, 02 Haziran 2018 Cumartesi günü yurt içi ve yurt dışı tüm sınav merkezlerinde Türkiye saatiyle birinci bölüm 09.30’da, ikinci bölüm 11.30’da başlayacaktır.

c. İlk olarak sözel bölüm 50 soru ve 75 dakika, ikinci olarak sayısal bölüm 40 soru 60 dakika olmak üzere uygulanacaktır.

ç. Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrenciler en geç saat 09.00’da, fotoğraflı sınav giriş belgelerinde belirtilen binada hazır bulunacaktır. Öğrenciler sınava gelirken yanlarında fotoğraflı sınav giriş belgesi, geçerli kimlik belgesi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı veya geçerlik süresi devam eden pasaport, yabancı uyruklu öğrenciler için İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından verilen resimli, mühürlü kimlik belgesi) ile en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracaktır. Geçerli kimlik belgesi ve fotoğraflı sınav giriş belgesi yanında olmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır.
 
Sınav soru ve Cevapları sınavdan sonra sınavdan sonra sitemize eklenecektir.

LGS SINAV SORULARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) 2 Haziran 2018 Cumartesi günü ilk kez uygulandı. Yaklaşık 1 Milyon öğrencinin katıldığı LGS sınavıyla ilgili en çok merak edilen konulardan biri de, soruların kolay mı yoksa zor mu olduğu.

2 Haziran 2018 Tarihinde Yapılan Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınava Ait Soru ve Cevap Anahtarları yayınlandı

Sayısal Bölüm A Kitapçığı İçin Tıklayınız.
Sözel Bölüm A Kitapçığı İçin Tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.