1. HABERLER

  2. İOKBS - LGS

  3. 2019 LGS sınav süresi ne kadar
2019 LGS sınav süresi ne kadar

2019 LGS sınav süresi ne kadar

2019 LGS sınav süresi değiştiği haberi gündemde. Peki LGS sınav süresi ne kadar oldu? MEB'in bu gün yaptığı açıklamada LGS tarihi açıklanırken sınav süresininde değiştirildiği duyuruldu. MEB ayrıca sınavda kaç soru sorulacağını da açıkladı.

LGS sınav süresi değişti. Peki 2019 LGS sınav süresi ne kadar oldu? MEB yaptığı açıklamada LGS sınav süresi ne kadar, kaç soru olduğu ve sayısal ve sözel alan oturum süresi ne kadar belli oldu. LGS sınavında kaç soru sorulacağı ve süre ile ilgili son dakika gelişmleri haberimizde...

LGS sınav süresi ne kadar? MEB LGS sınav tarihi ve detayları açıklandı. MEB tarafından yapılan açıklamaların ardından vatandaşlar LGS sınav süresi ve sınav soru sayısı hakkında merak ettikleri soruların yanıtını araştırıyor.

2019 LGS SINAVINDA KAÇ SORU SORULACAK?

Sözel Bölüm:

Toplam 50 soru sorulacak ve 75 dakika süre verilecek.
Türkçe: 20
T.C. İnkılap: 10
Din Kültürü: 10
İngilizce: 10

Sayısal Bölüm:

Toplam 40 soru sorulacak ve 80 dakika süre verilecek.
Matematik: 20
Fen Bilimleri: 20 

2019 LGS SINAV SÜRESİ NE KADAR OLDU? SÜRE DEĞİŞTİ...

Liseye Geçiş Sınavı'nın (LGS) detayları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Bakanlık LGS sınav süresini uzattıklarını belirtti. 2019 LGS sıjnavı 1 Haziran 2019 tarihinde yapılacak LGS'de sayısal alan oturumu süresi 20 dakika uzatıldı. 50 soruluk sözel alanın süresi 75 dakika; 40 soruluk sayısal alanın süresi 80 dakika oldu.

Bakanlık, sayısal alan sınav oturumunda 60 dakika olan sürenin 20  dakika uzatılmasını kararlaştırdı. Buna göre, sınavın birinci bölümü 50 soruluk  sözel alandan oluşacak ve 75 dakika süre verilecek. İkinci bölüm ise 40 soruluk  sayısal alan testinden oluşacak ve 80 dakika süre tanınacak.

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, ekim ve  kasım aylarında öğrencilere yardımcı olmak için örnek soru kitapçıkları  yayımlamıştı. Öğrenci, veliler ve okullar tarafından memnuniyetle karşılandığı  belirtilen bu yeni uygulamaya, her ay örnek soru kitapçığı yayımlanarak devam  edileceği bildirildi.

MEB LGS SINAVI ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞINI YAYIMLADI

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, ekim ve kasım aylarında öğrencilere yardımcı olmak için örnek soru kitapçıkları yayımlamıştı. Öğrenci, veliler ve okullar tarafından memnuniyetle karşılandığı belirtilen bu yeni uygulamaya, her ay örnek soru kitapçığı yayımlanarak devam edileceği bildirildi.

LGS KASIM AYI SAYISAL BÖLÜM ÖRNEK SORULARI

LGS KASIM AYI SÖZEL BÖLÜM ÖRNEK SORULARI

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum