2022 Auzef Bahar dönemi kayıt yenileme ne zaman sona erecek

2022 Auzef Bahar dönemi kayıt yenileme ne zaman sona erecek

İstanbul Üniversitesi AUZEF Bahar Dönemi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı kayıt yenileme işlemleri 14-18 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 44 üncü maddesinin (c) fıkrasında “Açık öğretim sisteminde üst üste dört dönem kayıt yenileme koşullarını yerine getirmeyen öğrencinin ilgili programdan ilişiği kesilir” hükmü yer almaktadır. Bu hüküm gereğince 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı da dâhil olmak üzere son dört (4) yarıyıl içerisinde kaydını yenilememiş öğrencilerimizin ilişikleri kesilecektir. Kayıt haklarını kaybetmek istemeyen öğrencilerimizin bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Kayıt Yenileme Tarihleri: 14-18 Şubat 2022
Ders Ekle-Sil Tarihleri: 28 Şubat-04 Mart 2022
Üstten Ders Alma Tarihleri: 28 Şubat-04 Mart 2022

Kayıt yenileme ücreti genel bölümler için 400 TL'dir. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Tıklayınız

KAYIT YENİLEME ADIMLARI

1. Adım Dönem Ücretini Ödeme 14-18 Şubat 2022 Kendinize ait referans numarası ile ödeme işleminizi tamamlayınız.
2. Adım Ders Seçim İşlemleri 21-25 Şubat 2022 Ders seçim işlemleri Fakültemiz tarafından yapılacaktır. Ders seçiminiz tamamlandıktan sonra “Aksis-OBS Ders Alma Listesi” sekmesinden derslerinizi kontrol ediniz.
3. Adım Ders Ekle-Sil İşlemleri 28 Şubat-04 Mart 2022 Ders eklemek ya da sildirmek için AUZEF Çözüm Merkezine başvuru yapınız.
4. Adım Koşullu Ders Talebi İşlemleri 28 Şubat-04 Mart 2022 DC-DD harf notlu dersleri almak isterseniz Ders Ekle-Sil tarihleri içerisinde AUZEF Çözüm Merkezine başvuru yapınız.
5. Adım Üstten Ders Alma İşlemleri 28 Şubat-04 Mart 2022 Üstten Ders Alma koşullarını sağladığınız takdirde “AKSİS-OBS-Ders Alma” sekmesinden almak istediğiniz dersleri seçebilirsiniz.

AUZEF kayıt yenileme bilgilendirmesi

Ödeme İşlemleri Bahar dönemi kayıt yenileme işlemi için 14-18 Şubat 2022 tarihleri arasında referans numaranız ile ödemenizi Halkbank Şube/ATM’lerinden ya da AKSİS otomasyon sistemi üzerinden online olarak yapmanız yeterlidir.
Ders Seçim İşlemleri 21-25 Şubat 2022 tarihleri arasında ödemenizi yaptıktan sonra; 2016 ve öncesi girişli öğrencilerin ders seçimleri 3 iş günü içerisinde, 2017 ve sonrası girişli öğrencilerin ders seçimleri aynı gün içerisinde Fakültemiz tarafından yapılacaktır.
Ders Kontrol İşlemleri Ders seçimi işlemlerinden sonra ‘’Kayıt Yenilemedi’’ olan statünüz, “Devamlı Öğrenci’’ olarak güncellenecektir. Devamlı öğrenci statüsüne gelen öğrenciler, derslerini ”AKSİS-Öğrenim Bilgileri- Ders Alma Listesi” sekmesinden kontrol etmelidir. (Derslerin kontrol sorumluluğu öğrenciye aittir.)
Ders Ekle-Sil İşlemleri Ders Ekle-Sil talepleri, 28 Şubat-04 Mart 2022 tarihleri arasında Çözüm Merkezinden ( https://auzefcozum.istanbul.edu.tr/ ) alınacaktır. Başvuru tarihleri dışında Ekle-Sil talebi alınmayacaktır. (Derslerin kontrol sorumluluğu öğrenciye aittir.) Koşullu Ders İşlemleri Fakültemiz tarafından DC-DD harf notlu dersler seçilmemektedir. DC-DD derslerini almak isteyen öğrencilerimizin Ders Ekle-Sil tarihleri içerisinde Çözüm Merkezinden bildirmeleri gerekmektedir. (Derslerin kontrol sorumluluğu öğrenciye aittir.)
Üstten Ders Alma Üstten Ders Alma koşullarını sağlayan öğrenciler, üst dönem derslerini 28 Şubat-04 Mart 2022 tarihleri arasında kendileri seçecektir. Üstten ders alma koşulları kılavuzun sonunda yer almaktadır. (Üstten ders seçimi öğrenci tarafından yapılacaktır ve sorumluluğu öğrenciye aittir.)

Detaylı bilgiye kayıt kılavuzundan ulaşabilirsiniz. Tıklayınız

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
4
7
2
5
7
3
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.