1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. 5. Sınıfta hangi dersler var
5. Sınıfta hangi dersler var

5. Sınıfta hangi dersler var

2018-2019 eğitim öğretim yılında 5. sınıf dersleri neler, 5. sınıfta hangi dersler var, 5. sınıfta hangi dersleri göreceğim, 5. sınıf dersleri neler, 5. sınıfta hangi ders kaç saat? Detaylar haberimizde...

Ortaokul 5. sınıfta hangi dersler görülecek? 5. sınıf ortaokul dersleri ve ders saatleri neler? 5. sınıfta hangi ders kaç saat? Beşinci sınıfta hangi dersler var? Beşinci sınıfta hangi ders kaç saat?

5. sınıf hangi ders var, 5. sınıfta Türkçe kaç saat, 5. sınıfta matematik dersi kaç saat, 5. sınıfta beden eğitimi kaç saat, 5. sınıf sosyal bilgiler kaç saat, 5. sınıf ingilizce, din kültürü, müzik kaç saat? İşte cevabı…

5. Sınıf zorunlu dersler neler, 5. sınıfta hangi ders kaç saat?

5. Sınıf Dersleri ve Ders Saatleri

Türkçe 6 saat

Matematik 5 saat
Fen Bilimleri 4 saat
Sosyal Bilgiler 3 saat
Yabancı Dil 3 saat
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 2 saat
Görsel Sanatlar 1 saat
Müzik 1 saat
Beden Eğitimi ve Spor 2 saat
Bilişim Teknolojileri ve Yazılım 2 Saat
Toplam zorunlu ders saati 29 saat zorunlu ders saati vardır. 
5. Sınıf Ders ve Çalışma Kitabı Cevaplarına ulaşmak için tıklayınız
NOT: Yukarıda verdiğimiz dersler zorunlu dersler olmakla birlikte Beşinci sınıf öğrencilerinin göreceği zorunlu derslerdir. Zorunlu derslerin toplam ders sayısı 29 saattir. 6 saat de seçmeli dersler ile birlikte toplamda 35 saat ders görülmektedir.

İlköğretim Kurumları (İlkokul-Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgeleri için tıklayınız

İmam Hatip Ortaokulu Haftalık Ders Çizelgesi için tıklayınız

Beşinci sınıfta Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri (20 ders saati) ile en az dört (4) ders saatlik seçmeli dersi tamamlamak kaydıyla, imkân ve şartları uygun olan okullarda isteğe bağlı olarak onsekiz (18) ders saatine kadar yabancı dil dersi öğretimi yapılabilir. Bu uygulamayı yapan okullarda, öğrencilerin hazır bulunuşluk düzeyleri dikkate alınarak Talim ve Terbiye Kurulunca kabul edilmiş ve uygulanmakta olan yabancı dil dersi öğretim programlarına dayalı olarak dersin zümre öğretmenleri kurulunca hazırlanan öğretim programları uygulanabilir.

Konu ile daha fazla bilgi ve detaylara Talim Terbiye Kurulunun 27 Şubat 2018 tarihli çizelgesinden ulaşabilirsiniz. Çizelgeye yukarıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum