6. Sınıf Anadol Sosyal Bilgiler Sayfa 18 Cevapları

6. Sınıf Anadol Sosyal Bilgiler Sayfa 18 Cevapları
6. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 18 Düşünelim Tartışalım Cevaplarını yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

Düşünelim Tartışalım

Okuduğunuz haberden yararlanarak aşağıdaki soruları cevaplayınız. Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda neden diğer ülkelerden çocuklar ülkemizdeki kutlama törenine katılmış olabilir?

Cevap: 23 Nisan 1920 yılında TBMM açılınca egemenlik hakkı millete geçmiştir. Ulusal egemenlik kazanılınca bu gün Atatürk tarafından ulusal egemenlik ve çocuk bayramı ilan edilmiştir. Ancak 23 Nisan sadece bizlere değil bütün dünya çocuklarına armağan edilmiştir. Bu sebeple 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında diğer ülkelerden de çocuklar ülkemize davet edilir. Bütün dünya çocukları 23 Nisan günü çocuk bayramını birlikte kutlar.

Ülkemizde yaşayan çocukların dünyanın farklı ülkelerinden gelen çocuklarla uyum içinde hareket etmesi niçin önemlidir?

Cevap: 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında dünyanın farklı ülkelerinden birçok öğrenci Türkiye’ye davet edilir. Bu ülkelerden gelen çocuklarla birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlanır. Gelen çocuklar bizim misafirimizdir. Onlarla uyum içinde olursak memnun kalırlar. Mutlu olurlar, ülkemizi severler. Ülkeler arasında böylece dostluk ilişkileri gelişir.

Özlü Sözleri Yorumlayalım

Aşağıdaki söz size neleri çağrıştırmaktadır? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

“Her insan farklı bir dünyadır.” Genel Ağ’dan alınmıştır (13.04.2018).

Cevap: İnsanlar birbirinden farklı düşüncelere, kişilik özelliklerine, beklentilere sahiptirler. Kişilerin yaptıkları iş, yaşları, cinsiyetler, aile yapıları, yaşadıkları toplumun değer yargıları onların da farklı özellikler kazanmalarını sağlar. toplumdaki insanlar birbirinin farklılığına saygı duyarsa sağlıklı iletişim kurarlar ve anlaşabilirler. Her insan farklı değerlere sahiptir. Herkesin özeli, beklentisi farklıdır. Onlara saygılı olmalıyız. Kalıp yargılarda bulunmamalıyız.

61
163
37
37
31
23
192
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.