7. Sınıf Meb İngilizce 9. Ünite Environment Cevapları

7. Sınıf Meb İngilizce 9. Ünite Environment Cevapları

7. Sınıf Meb Yayınları İngilizce Ders Kitabı 9. Ünite Environment Sayfa 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118 Cevaplarını yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

9. Ünite Environment Sayfa 108 Cevapları

1. Look at the pictures. What do you know about them? (Resimlere bakmak. Onlar hakkında ne biliyorsun?)

2. 9.1 Listen and repeat the words. (9.1 Sözleri dinleyin ve tekrar edin.)

9. Ünite Environment Sayfa 109 Cevapları

2- 9.2 Listen and complete the sentences with the words in part 1. (9.2 Dinleyin ve bölüm 1'deki sözcüklerle cümleleri tamamlayın.)

a- Air pollitain b- global warming c- deforestion d- recyde e- pesticidies f- solar energy g- nuclear wates

3- Put the words in part 1 into the correct box. (1. bölümdeki kelimeleri doğru kutuya koyun.)

Posıtıve : rainforest, recyde, solar energy, wind energy, plant a tree

Negatıve : nuclear waste, pestidicies, air pullition, water pollition, global warming, deferestation

4- Match the problems with the correct sentences (Problemleri doğru cümlelerle eşleştirin)

1- c 2- e 3- b 4- d 5- a 6- f

9. Ünite Environment Sayfa 110 Cevapları

1- Look at the photo. What are they doing?  Fotoğrafa bak. Nelerdir yapıyorlar? (Fotoğrafa bak. Onlar ne yapıyor? Fotoğrafa bak. Nelerdir yapıyorlar?)

2- 9.3 Read and listen to the dialogue between Dean and Lucy. Why is Dean upset? (9.3 Dean ve Lucy arasındaki diyaloğu okuyun ve dinleyin. Dean neden üzgün?)

9. Ünite Environment Sayfa 111 Cevapları

3- Read the dialogue in part 2 again and tick the photos they are talking about. (2. bölümdeki diyaloğu tekrar okuyun ve bahsettikleri fotoğrafları işaretleyin.)
1. ve 6. resim

4- Read again and write True (T), False (F) or No Information (-). (Tekrar okuyun ve Doğru (T), Yanlış (F) veya Bilgi Yok (-) yazın.)

1- F 2- F 3- T 4- F 5- T

5- Work in pairs. Read the role cards and make a dialogue. You can use the prompts below.  (Çiftler halinde çalışın. Rol kartlarını okuyun ve bir diyalog kurun. Aşağıdaki istemleri kullanabilirsiniz.)

9. Ünite Environment Sayfa 112 Cevapları

1- 9.4 Emily and her father decided to make a “Plant Your Own Tree” campaign. Listen to them. How does Emily feel about the campaign?  (9.4 Emily ve babası bir “Kendi Ağacını Dik” kampanyası yapmaya karar verdiler. Onları dinle. Emily kampanya hakkında ne düşünüyor?)

2- 9.5 Listen again. What are they talking about to prevent air pollution? Put a tick.  (9.5 Tekrar dinleyin. Hava kirliliğini önlemek için nelerden bahsediyorlar? İşaret koy.)

2. We mustn’t use plastic bags.
3. We have to use solar energy.

3- Look at the pictures and complete the process of planting a tree.  (Resimlere bakın ve ağaç dikme işlemini tamamlayın.)

First, select a proper place.
Then, dig a hole.
And place the tree in the centre of the hole gently.
Finally, water the newly planted tree.

9. Ünite Environment Sayfa 113 Cevapları

1- You will make a campaign to protect the environme  (Çevreyi korumak için kampanya yapacaksınız)

9. Ünite Environment Sayfa 114 Cevapları

What can you do to make the world a better place?  (Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için ne yapabilirsiniz?)
What can we do to protect the environment?  (Çevreyi korumak için ne yapabiliriz?)

2- Read the texts quickly and match the pictures with the correct paragraphs. There is one extra.  (Metinleri hızlıca okuyun ve resimleri doğru paragraflarla eşleştirin. Fazladan bir tane var.)

Deforestion, wasting energy

9. Ünite Environment Sayfa 107 Cevapları

3- Read the texts in part 2 again and match the sentences with the topics. Write (D) for “Deforestation” and (WE) for “Wasting Energy”.  (2. bölümdeki metinleri tekrar okuyun ve cümleleri konularla eşleştirin. “Ormansızlaşma” için (D) ve “Enerji Harcanması” için (BİZ) yazın.)

1- D 2- WE 3- WE 4- D

4- Read again and answer the questions.  (Tekrar oku ve soruları cevapla.)

5- Work in pairs and make a dialogue. Read the problems and make at least two suggestions for each. Give explanations and reasons.  (Çiftler halinde çalışın ve bir diyalog kurun. Sorunları okuyun ve her biri için en az iki öneride bulunun. Açıklamalar ve nedenler verin.)

9. Ünite Environment Sayfa 116 Cevapları

1- Imagine that you will do something for the Earth. Read the problems and choose at least two of them. What will you do? How will you do? Write your messages in the boxes by using First, Then and Finally.  (Dünya için bir şeyler yapacağınızı hayal edin. Sorunları oku ve bunlardan en az ikisini seçin. Ne yapacaksın? Nasıl yapacaksın İlk, Sonra ve Son'u kullanarak mesajlarınızı kutulara yazın.)

9. Ünite Environment Sayfa 117 Cevapları

Look at the words about the environment. Use the words below and write as many sentences as you can. Who makes more sentences wins the game!  (Çevre ile ilgili kelimelere bakın. Aşağıdaki kelimeleri kullanın ve istediğiniz kadar yazın cümleleri mümkün olduğu kadar. Kim daha fazla cümle yapar oyunu kazanır!)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
66
154
59
15
127
11
384
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.