8. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 167 Cevapları Ata Yayıncılık

8. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 167 Cevapları Ata Yayıncılık
8. Sınıf Ata Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 167 Ünitede Cevap Bulacağım Sorular ve Cevaplarını yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

Ünitede Cevap Bulacağım Sorular

Resimdeki su kuyusundan su çekebilmek için kullanılan makaranın sağladığı avantaj nedir?
Cevap: Su kuyusundan su çekebilmek için kullanılan makaranın sağladığı avantaj, su kovasını kuyuya indirip çıkarmayı kolaylaştırmasıdır. Makara sayesinde daha az fiziksel güç kullanılarak su kovası kuyudan yukarıya çekilebilir.

Resimdeki çiviyi çıkarmak için neden çekiçe ihtiyaç duyulmuş olabilir?
Cevap
: Resimdeki çivi çıkarıcı, çivinin kolaylıkla çıkarılabilmesi için kullanılan bir alettir. Çivi çıkarmak için çekiç kullanılmasının nedeni, çivinin sıkıca tutunmuş olması ve güçle çıkarılmasının gerekliliğidir.

Resimdeki engelli rampasının sağladığı avantaj nedir?
Cevap
: Engelli rampasının sağladığı avantaj, engelli bireylerin tekerlekli sandalye veya yürüme engelli olmalarına rağmen kolayca yükseğe çıkabilmesini ve bina girişine erişimlerini sağlamasıdır.

Resimdeki musluk kolu neden uzun tasarlanmıştır?
Cevap
: Resimdeki musluk kolu uzun tasarlanmıştır, böylece musluğun daha kolay ve az eforla açılıp kapanabilmesini sağlar. Uzun kolu çevirme hareketi, daha az güç gerektirir ve kullanımı daha rahattır.

21
11
6
9
35
5
31
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.