9. Sınıf Tutku Coğrafya Sayfa 69 Cevapları

9. Sınıf Tutku Coğrafya Sayfa 69 Cevapları

9. Sınıf Tutku Yayıncılık Coğrafya Sayfa 69 Hazırlık Çalışmaları Cevaplarını yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

1. Günlük hayatta insanlar haritalara niçin ihtiyaç duyarlar? Açıklayınız.

Cevap: Haritalar hayatımızı kolaylaştıran yardımcılardır. Bir yere ulaşmak veya bir yer hakkında bilgi almak istediğimizde haritalar bizim kılavuzumuz olur. Böylece kolayca zahmetsizce istenilen bilgiye ulaşmamızı sağlar. Bu haliyle harita, insandan haritayı üreten kartograf insana harita kullanıcısı yer referanslı bilgi aktaran, genel olarak basılı bir iletişim aracıdır.

2. Haritalar günlük ve sosyal yaşantınızda size ne gibi kolaylıklar sağlıyor? Belirtiniz.

Cevap:Bir yere ulaşmak veya bir yer hakkında bilgi almak istediğimde ya da ilerde gitmeyi çok istediğim bir ülkeyi merak ettiğimde nerede olduğunu haritayı açıp hemen bilebiliyorum.

3. Cep telefonu, bilgisayar ya da tabletinizde haritalarla ilgili uygulamaları hangi amaçlarla kullanıyorsunuz? Açıklayınız.

Cevap: Yön bulurken ya da daha çok bir mekanı ya da bir yeri hemen rahatça bulmak için kullanmaktayım.

1. Aşağıdaki haritada 19 Mayıs Üniversitesi Kurupelit Yerleşkesi gösterilmiştir. Haritayı kapatarak metni dikkatlice okuyunuz.

2. Okuduğunuz metne göre Kurupelit Kampüsü’nün yerleşme planını hayalinizde canlandırmaya çalışınız.

3. Haritayı açtıktan sonra hayalinizde canlandırdığınız yerleşme planı ile haritayı karşılaştırarak farklılıkları belirleyiniz.

Cevap: Çok bir fark belirleyemedim. Benzer şeyler canlandı gözümde.

4. İnsanlar niçin harita kullanmaya ihtiyaç duymuşlardır? Yorumlayınız.

Cevap: Çünkü Haritalar hayatımızı kolaylaştıran yardımcılardır. Bir yere ulaşmak veya bir yer hakkında bilgi almak istediğimizde haritalar bizim kılavuzumuz olur. Böylece kolayca zahmetsizce istenilen bilgiye ulaşmamızı sağlar. Bu haliyle harita, insandan haritayı üreten kartograf insana harita kullanıcısı yer referanslı bilgi aktaran, genel olarak basılı bir iletişim aracıdır.

Kaynak:Haber Kaynağı
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.