1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. 9. Sınıfta / Lise 1'de hangi dersler var
9. Sınıfta / Lise 1'de hangi dersler var

9. Sınıfta / Lise 1'de hangi dersler var

2019-2020 eğitim öğretim yılında 9. sınıf öğrencileri hangi dersleri görecekler, Lise 1. sınıf öğrencileri ortaokuldan farklı olarak hangi dersleri görecekler detaylar haberimizde.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün Anadolu Lisesi, Hazırlık Sınıfı Bulunan Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Haftalık Ders Çizelgesi’nin, 2018-2019 eğitim-öğretim yılından itibaren tüm sınıf düzeylerinde görecekleri ders listesi aşağıdaki gibidir.

Peki sevgili Lise 1 öğrencileri sizleri Lise 1’de yani 9. sınıfta hangi dersler bekliyor? 9. Sınıf dersleri neler? 9. sınıfta hangi ders kaç saat var? Lise 1 dersleri neler? Lise 1’de hangi dersler var? Lise 1’de beden kaç saat? Matematik kaç saat? İşte bu soruların cevabını aşağıdaki listede bulabilirsiniz. Lise 1’de hangi sayısal dersler var? Lise 1’de olan tüm derslerin listesi.

9. Sınıf Ders ve Çalışma Kitabı Cevaplarına ulaşmak için tıklayınız

9. Sınıf (Lise 1) Dersleri ve haftalık ders saatleri: (ANADOLU LİSESİ) 2019-2020

Türk Dili ve Edebiyatı (5)

Fizik (2)
Beden Eğitimi (2)
Kimya (2)
Sağlık Bilgisi (1)
Matematik (6)
Biyoloji (2)
Görsel Sanatlar / Müzik (2)
İngilizce (4)
Tarih (2)
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (2)
Almanca (2)
Coğrafya (2)
Toplam zorunlu ders 34 saattir. 5 saat seçmeli, 1 saatte rehberlik ve yönlendirme var. 
 
Genel Lise ve Anadolu Liseleri ders çizelgeleri, Bakanlığımızın Talim ve Terbiye Kurulu tarafından belirlenmiş olup tüm Türkiye’de aynı şekilde uygulanmaktadır. Genel Lise 9. sınıftaki öğrencilerimiz 34 saat zorunlu, 1 saat Rehberlik ve Yönlendirme ve 5 saat seçmeli ders olmak üzere haftada toplam 40 saat ders görmektedir.
lise-haftalik-ders-saatleri.jpg
 
Not: Hazırlık Lisesi bulunan Anadolu Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Fen Lisesi, Güzel Sanatlar Lisesi, Spor Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi Dersleri için aşağıdaki dosyadan detaylara ulaşabilirsiniz. 
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.
14 Yorum