1. HABERLER

  2. ÜNİVERSİTE

  3. Ahi Evran Üniversitesi kayıt işlemleri
Ahi Evran Üniversitesi kayıt işlemleri

Ahi Evran Üniversitesi kayıt işlemleri

2019-2020 Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi kayıt için gerekli belgeler neler, kayıtlar ne zaman başlayacak ne zaman sona erecek detaylar haberimizde...

E-Devlet üzerinden elektronik kayıtlar 16–21 Ağustos 2019 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/ web sayfasından gerçekleştirilecektir. Elektronik kayıt bu sayfada “ehizmetler” bölümü altında yer alan “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı” başlığı altında “Üniversite EKayıt” seçeneğinden e-devlet şifresiyle kimlik doğrulaması yapıldıktan sonra gerçekleştirilecektir. EDevlet şifresi almamış olan adaylar şifrelerini nüfus cüzdanlarının aslı ile bizzat PTT şubelerinden temin edebilecektir.

Not - 1: E-DEVLET üzerinden kayıt yaptıranlar Üniversitemize kayıt için gelmelerine gerek yoktur.

Not - 2: E-DEVLET üzerinden kaydını tamamlayanlar barkodlu çıktıyı almanız gerekmektedir.

E-DEVLET üzerinden kayıt yaptırdıktan sonra öğrenci numaranızı öğrenmek için TIKLAYINIZ

E – DEVLET üzerinden kayıt yaptıramayan öğrencilerimizin izleyecekleri yollar;

1- Askerlik durumu nedeniyle e-devlet sisteminden kayıt yaptıramayan erkek adayların bağlı bulundukları Askerlik Şubesinden alacakları “Yükseköğretime Kayıt Yaptırmasında Askerlik Yönünden Sakınca Yoktur” ibaresini içeren belge ile 2019- YKS sonuç belgesinde belirtilen kayıt tarihinde kayıt hakkı kazandığınız Akademik Birime şahsen müracaat etmeniz gerekmektedir. (Öğrenciler kesin kayıttan önce mutlaka internetten ön kayıt yapacaklardır.

2- 2019- YKS sonucunda Üniversitemiz Yükseköğretim programlarına kayıt hakkı kazanan ancak e-devlet sisteminden kayıt yaptıramayan adaylar; liseden mezun olamayan öğrenciler mezun durumda olduğunu gösterir belge ile veya lise mezuniyet bilgilerinin sistemde olmaması nedeniyle kayıt yaptıramayan öğrencilerimiz ise Lise Diplomasının aslı görülmek üzere 1 Adet fotokopisiyle kayıt hakkı kazandığı Akademik Birime başvuruda bulunmak zorundadır.

ÜNİVERSİTEMİZE ŞAHSEN GELEREK KAYIT İŞLEMLERİ:

2019-YKS sonucuna göre, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Üniversitemiz programlarına girmeye hak kazanan adaylar, kesin kayıt işlemlerini 2019-YKS sonuç belgesinde belirtilen tarihlerde (19 -23 Ağustos 2019) ve adreslerde şahsen veya vekâletle yaptıracaklardır. Öğrenciler kesin kayıttan önce mutlaka internetten ön kayıt yapmaları gerekmektedir.

Ön kayıt işlemi için TIKLAYINIZ

Önemli Not: Güncel ve detaylı bilgilere üniversitenin sayfasından ulaşabilirsiniz. Tıklayınız

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.