Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dönemlik Kredili Sistem Bütünleme Sınavları

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dönemlik Kredili Sistem Bütünleme Sınavları
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dönemlik Kredili Sistem Bütünleme Sınavları

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ  AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ DÖNEMLİK KREDİLİ SİSTEM BÜTÜNLEME SINAVI ESASLARI

Anadolu Üniversitesi kredili sistem bütünleme sınavı katılım koşulları ve esaslarını açıkladı arkadaşlar. Bildiğiniz veya öğrendiğiniz üzre Güz Dönemi için bütünleme sınavı 8-9 Eylül’de, Bahar Dönemi için Bütünleme Sınavı 13-14 Ekimde Yapılacaktır. Aşağıda kredili sistem bütünleme sınavının esasları yer almaktadır. Sınava hangi derslerden gireceğiz derseniz onlarıda aşağıda belirtiyorum. Yazdıklarımı okuyarak hangi derslerden bütünleme sınavına gireceğinizi görebilirsiniz.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 22.06.2012 tarih ve 5854-27380 sayılı yazısı ile Yükseköğretim Yürütme Kurulunun 19.06.2012 tarihli  tüm Yükseköğretim Kurumlarında öğrencilere bütünleme sınav hakkı tanınması kararına göre Açıköğretim Fakültesinin dönemlik-kredili sistemde eğitim-öğretim yapılan bölüm ve programlarında bütünleme sınavlarına ilişkin esaslar aşağıda açıklanmaktadır.

Kredili Sistem Bütünleme Sınavlarına Kimler Hangi Derslerinden Girecek;

A – GENEL NOT ORTALAMANIZ Kaç Olursa Olsun “FF” Aldığınız Tüm Derslerden Bütünlemeye Gireceksiniz. Bunu Bir Kenara Not Edin.

B – Bahar Dönemi Sonunda ” GENEL NOT ORTALAMASI ” 2.0′ın Altında olan herkez; Güz ve Bahar Döneminde CD , DC , DD Aldığı Derslerden Bütünleme Sınavına Girecekler.

C – Bahar Dönemi Sonunda ” GENEL NOT ORTALAMASI ” 2.0′ın Üzerinde Olanlar Varsa Sadece FF Aldıkları Dersleren Yoksa Hiçbir Dersten Bütünlemeye Girmeyecekler Çünkü Tüm Dersleri Ortalama İle Geçtiler….

Örnek 1; Benin Genel Not Ortalamam 1.99 Ben Hangi Derslerden Sınava Gireceğim Diyenler “B” Seçeneği, Benim Genel Not Ortalamam 2.0 Hangi Derslerden Sınava Gireceğim Diyenler “C” seçeneğini okusunlar.

Örnek 2; Benim Gnel Not Ortalamam 3.5 Ama Bir Dersim ” FF ” diyenler sadece FF aldıkları dersten, Not Ortalamam 1.5 İki Dersim ” FF ” İki Dersim ” CD ” Diğerleri CC, CB, BB diyenler Sadece FF ve CD olanlardan Girecekler.

1)   Açıköğretim Fakültesinin dönemlik-kredili sistemde okuyan ve 2011-2012 öğretim yılının ilgili döneminde kayıt yeniletmiş öğrencilerden; dönem sonu sınavı sonunda başarısız olan öğrenciler ile dönem sonu sınavına girme hakkı olup, dönem sonu sınavına girmeyen öğrencilere başarısız olduğu her ders için bütünleme sınavı hakkı verilecektir.

 2)  Bütünleme sınavlarında her oturumda sorumlu olan derslerin tümü değerlendirilecektir. Değerlendirmeler ders değil oturum bazındaki tüm dersler itibariyle yapılacaktır. Ancak oturuma girilmeyen derslerin değerlendirilmesinde dönem sonu notu geçerlidir.

3) 2011-2012 öğretim yılı güz ve/veya bahar dönemlerinin her ikisinde de genel not ortalaması 2.00 altında olan öğrencilere, harf notu CC altında olan derslerden güzve bahar dönemi bütünleme sınavlarına girme hakkı verilecektir.

 4)  Güz veya bahar döneminde alınan derslerden FF harf notu alan öğrencilere bu derslerden bütünleme sınavlarına girme hakkı verilecektir.

 5)  İlgili dönemde derslerden (DZ), (YZ) notu alan ve not yükseltmek isteyen öğrencilere bütünleme sınav hakkı verilmeyecektir.

6)  Uygulamalı dersler (laboratuvar, pratik çalışma ve benzeri uygulamalı dersler) için bütünleme sınav hakkı verilmeyecektir.

7) Dönem sonu sınavlarında geçerli olan başarı koşulları bütünleme sınavlarına da uygulanacaktır. Bütünleme sınav notu dönem sonu  sınav notu yerine geçer. Başarı notu dönem içi notları ile bütünleme sınav notunun yüzdelik bilgileri dikkate alınarak belirlenecektir. Bütünleme sınavına giren öğrencilerin başarı notu hesaplamasında bütünleme sınavında aldıkları not dikkate alınacaktır.

8) Her ne sebeple olursa olsun bütünleme sınavlarına katılmayan veya katılamayan öğrenciler için mazeret sınavı yapılmayacaktır.

9) Bütünleme sınavına girecek öğrencilere ayrıca sınav giriş belgesi postalanmayacaktır. Öğrencilerin sınav giriş belgelerini http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden veya illerde bulunan AÖF Bürolarından sınavdan önce almaları gerekmektedir.

Kaynak:Eğitim Sistem

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.