1. HABERLER

 2. AÖF

 3. AÖF 3 ders sınavı saat kaçta
AÖF 3 ders sınavı saat kaçta

AÖF 3 ders sınavı saat kaçta

AÖF 3 ders sınavı, mezun olmak ya da sınıf atlamak isteyen öğrencilerin katılımıyla bu hafta sonu gerçekleştirilecek. AÖF sınav giriş yerleri belgesi için çıktı alma işlemleri devam ederken,

Anadolu Üniversitesi'nin yayımladığı uyarılar da sosyal medya üzerinden paylaşıldı. Peki, AÖF 3 ders sınavı ne zaman saat kaçta gerçekleşecek? İşte, sınavın saat kaçta başlayıp kaçta biteceği hakkında detaylı bilgiler ve önemli uyarılar...

AÖF 3 ders sınavı bu hafta sonu birçok vatandaşın katılımıyla gerçekleşecek. Anadolu Üniversitesi'nin belirlediği birçok noktada uygulanacak olan sınav öncesi, üniversiteden yeni bir uyarı geldi. Sınavda kullanılabilecek materyaller hakkında bilgi veren AÖF, öğrenciler için duyuruları sosyal medya hesaplarından yayımladı. Peki, AÖF 3 ders sınavı ne zaman başlayacak ve kaç saat sürecek? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

AÖF SINAVI SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK? HANGİ İLLERDE YAPILACAK?

AÖF 3 ders sınavı, 21 Temmuz Cumartesi günü saat 15.00'da başlayacak. Üç ders sınavı, 21 Temmuz 2018 Cumartesi günü saat 15:00’de, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa’da gerçekleştirilecektir.

AÖF SINAV GİRİŞ BELGELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

AÖF Sınavla ilgili önemli hatırlatmalar

 • Sınava gireceğiniz binayı, sınavdan en geç 1 gün önce görmeniz yararınıza olacaktır.
 • Sınava girebilmeniz için gerekli olan "Sınav Giriş Belgesi" ve "Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik" (Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. Kimlik Numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart) belgelerinizi sınava gitmeden önce mutlaka hazırlayın.
 • Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda kâğıt, kitap, defter, not vb. hiçbir doküman; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. hiç bir iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazı; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek hiç bir nesneye izin verilmemektedir.
 • Sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunun.
 • Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.
 • Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurunuz.
 • Cevap kâğıdı üzerine test grubunuzu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız. Test grubunu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.
 • Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmamalıdır. Aksi takdirde sınavınız ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.
 • Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.
 • Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır. Bu nedenle, hakkında hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak, soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.