AÖF Sınav Giriş Yerleri 2013 AÖF Sınav Soruları ve Cevapları Sonuçları

AÖF Sınav Giriş Yerleri 2013 AÖF Sınav Soruları ve Cevapları Sonuçları

AÖF 28 Temmuz 2013 Sınav giriş yerleri belli oldu, TC no: ile Aöf sınav giriş yeri buradan yazdır. 28 temmuz Aöf tek ders sınavına kimler girebilecek?

Aöf tek ders sınavına giriş şartları, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) öğrencilerinin gireceği tek ders sınavı giriş yerleri açıklandı.

AÖF Tek ders sınavına AÖF son sınıf yani mezun durumunda olup ortalaması 2.00 olan öğrenciler girebilecek. 2 yıllık veya 4 yıllık bir Açık Öğretim bölümünde son sınıfta okuyup tek dersi kalıp mezun olamayan öğrencilerin gireceği sınav nasıl yapılacak merak konusu oldu. AÖF tek ders sınavında hangi konular olacak?

AÖF 28 Temmuz 2013 Sınav giriş yerleri - T.C no: ile Aöf sınav giriş salonuöğren! 28 temmuz Aöf tek ders sınavına kimler girebilecek? Aöf tek ders sınavına giriş şartları, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) öğrencilerinin gireceği tek ders sınavı giriş yerleri açıklandı.

_Sınav Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Samsun, Van"da ve yurt dışı programlarına kayıtlı öğrenciler için Almanya-Köln ile Azerbaycan-Bakü"de yapılacak. Yaklaşık 50 bin öğrencinin girmesi beklenen sınav, toplamda 550 ders için gerçekleştirilecek. Sınava mezun olabilmesi için tek dersi kalan öğrenciler girebilecek.

Tek ders sınavı aşağıda belirlenen esaslar çerçevesinde gerçekleştirilecektir

    1. Kayıtlı olduğu bölüm/programda tüm dersleri alan ve tek dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrenciler tek ders sınavına girebilirler.

    2. Öğrencinin sınava gireceği tek derse 2012-2013 öğretim yılı güz veya bahar döneminde kayıt yaptırmış olması gerekmektedir.

    3. Başarısız olduğu tek dersten (DZ), (YZ) harf notu alan öğrencilere tek ders sınav hakkı verilmez.

    4. Uygulamalıdersler (laboratuvar, pratik çalışma ve benzeri uygulamalı dersler) için tek ders sınav hakkı verilmez.

    5. Tek ders sınav notu dönem sonu sınavı notu yerine geçer. Başarı notu, dönem içi notları ile tek ders sınav notunun yüzdelik bilgileri dikkate alınarak belirlenir.

    6. Tek ders sınavı sonucunda hesaplanan başarı notuna göre öğrencinin harf notu, ilgili dönemde o dersten bağıl değerlendirme sonunda oluşan harf notu aralıkları dikkate alınarak belirlenecektir.

    7. Her ne sebeple olursa olsun tek ders sınavına katılmayan veya katılamayan öğrenciler için mazeret sınavı yapılmaz. Tek ders sınavına girmeyen öğrencilerin dönem sonu harf notları geçerli olacaktır.

    8. Tek ders sınavı, 28 Temmuz 2013 tarihinde saat 14:00"de, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Samsun, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa ve yurtdışı programlarına kayıtlı öğrenciler için Almanya/Köln, Azerbaycan/Bakü"de gerçekleştirilecektir (Köln ve Bakü"de yapılacak sınavlar ile ilgili ayrıca duyuru yapılacaktır).

    9. 28 Temmuz 2013 Pazar günü tek ders sınavının yapılacağı illerde ve KKTC/Lefkoşa"da bulunan AÖF büroları 10:00 – 15:00 saatleri arasında açık olacaktır.

    10. Tek ders sınavına girecek öğrencilerin sistemimizde kayıtlı olan sınav merkezlerine göre sınav yapılacak illere atamaları aşağıda yer alan tablo kullanılarak Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrencilerimiz tek ders sınavına gireceği sınav ilini, 28-29-30 Haziran 2013 tarihlerinde TC kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresi “Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu” linkinden sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya 4441026 nolu Öğrenci Etkileşim Merkezi"ni arayarak değiştirebilirler (29 Haziran Cumartesi ve 30 Haziran Pazar günleri AÖF Büroları ve Öğrenci Etkileşim Merkezi hizmet vermemektedir). Belirtilen tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav ilinde sınava girmek zorundadırlar.

    11. Tek ders sınavı için sınava giriş belgeleri 22 Temmuz 2013 tarihinden itibaren http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresi “Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu” linkinden ve AÖF bürolarından alınabilecektir.


Etiketler :
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.