1. HABERLER

  2. İOKBS - LGS

  3. Bandajı çıkarılmış şeffaf pet şişede su getirilebilecek
Bandajı çıkarılmış şeffaf pet şişede su getirilebilecek

Bandajı çıkarılmış şeffaf pet şişede su getirilebilecek

MEB tarafından, LGS kılavuzunda yapılan güncellemeye göre, sınava getirilecek sularda kriterler belirlendi. Buna göre, öğrenciler sınav salonuna bandajı çıkarılmış, şeffaf pet şişede su getirebilecek.

Bazı testlerden muaf olan adayların oturum süreleri de belirlendi.Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Liselere Giriş Sınavı (LGS) kapsamında 2019 Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu’nda öğrencilere rehberlik etmek amacıyla bazı güncellemeler yapıldı.

MEB 1 Haziran’da yapılacak LGS öncesi, sınav salonlarına su getirilip getirilemeyeceği sorularına açıklık getirdi. Kılavuza eklenen cümleyle sınav salonlarına bandajı çıkarılmış şeffaf pet şişe içerisinde su getirebileceği belirtildi. Eskiden açık bir hükmün olmamasından dolayı, salonlara suların alınması farklı uygulamalara neden olabiliyordu. Yapılan bu değişiklikle su konusu açık bir hüküm haline getirildi. ‘Sınavın Uygulanması’ bölümünde yeni eklenen maddelere göre, engelli adaylar yabancı dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi testlerinden muafsa birinci oturumda verilen süre 80 dakika olacak. Aday engelli değil ancak yabancı dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi testinden muafsa onlara da 65 dakika süre verilecek. Engelli olmayıp sadece din kültürü ve ahlak bilgisinden muafsa adayların birinci oturumlarının süresi 60 dakika.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum