Da Vinci’nin Şifresi Kitabının Özeti

Da Vinci’nin Şifresi Kitabının Özeti
Da Vinci Şifresi kimin eseri, Da Vinci Şifresi kitabının yazarı kimdir, Da Vinci Şifresi konusu ve anafikri nedir, Da Vinci Şifresi kitabı ne anlatıyor, Da Vinci Şifresi kitabının yazarı Dan Brown kimdir, İşte Da Vinci Şifresi hakkında bilgiler vereceğiz.

Da Vinci Şifresi ne anlatıyor, konusu, ana fikri, özeti

Da Vinci Şifresi satışa çıktığı ilk haftanın sonunda büyük bir başarı kazandı. New York Times'ın 'en çok satanlar' listesine "1 Numara"dan girdi. Aynı zamanda Wall Street Journal, Publishers Weekly ve San Francisco Chronicle'ın 'en çok satanlar' listesinde ilk sıradaki yerini uzun süre korudu. Colombia Pictures kitabın film haklarını satın aldı.

Harvard Üniversitesi Simge-Bilim Profesörü Robert Langdon, Paris'te iş gezisindeyken, gece yarısı, Louvre'un yaşlı müdürünün ölü bulunduğu haberini alır. Langdon ve yetenekli Fransız kriptoloji uzmanı Sophie Neveu, cesedin etrafındaki izleri takip ederek bu garip esrar perdesini araladıkça, ipuçlarının onları Da Vinci'nin tablosuna götürdüğünü keşfederler. Büyük usta bu sırrı herkesin görebileceği bir yere, ünlü eseri Mona Lisa tablosunun içine gizlemiştir.

Langdon bu garip bağlantıyı açığa çıkarınca tehlike artar. Cinayete kurban giden müze müdürü de, Sir Isaac Newton, Botticelli, Victor Hugo, Da Vinci ve aralarında diğer ünlülerin de bulunduğu gizli bir kuruluş olan Sion Manastırı Derneği'nin bir üyesidir.

Langdon, aydınlatmaya çalıştıkları bu tehlikeli sırrın yüz yıllardır tarihin derinliklerinde gizlendiğinden şüphelenir. Böylece Paris ve Londra sokaklarında amansız bir kovalamaca başlar. Langdon ve Neveu, kendilerini, atacakları her adımı önceden bilen esrarengiz olduğu kadar da çok zeki olan bir adamla karşı karşıya bulurlar. Eğer bu karmaşık bilmeceyi çözemezlerse Priory'nin büyük yankılar uyandıracak bu çok eski gerçeği ebediyen kaybolacaktır.

Da Vinci Şifresi Alıntıları - Sözleri

  • Eski çağ insanları, yaşadıkları dünyayı iki yarı halinde düşünürdü, erkek ve dişi. Erkek ile dişi dengelendiğinde dünyaya ahenk gelirdi.
  • ... anılar, her zamanki gibi duygularında fırtınalar kopartarak geldiler.
  • ... düşüncelerinden arınmaya çalışırken, şehrin kendisini fazlasıyla yorduğunu hissediyordu.
  • ... görünürün altında yatan bir acı vardı.
  • Geçen yıl ondan çok şey götürmüştü ama aynaların bunu ispat etmesi hoşuna gitmiyordu.
  • Başka bir yaşam...
  • ... talihli olmak dışında her şeyi hissediyordu, ayrıca tesadüf, kesinlikle güvenmediği bir kavramdı.
  • Tatile ihtiyacın var...
  • Hangi cehennemdeyim?
  • Bu da ortak noktamız...

Kitap Künyesi

Yazar: Dan Brown
Çevirmen: Petek Demir
Orijinal Adı: The da Vinci Code (Robert Langdon, #2)
Yayın Evi: Altın Kitaplar
Sayfa Sayısı: 495

Etiketler :
73
202
311
20
21
89
221
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.