Gelişim Üniversitesi Ücretleri

Gelişim Üniversitesi Ücretleri

Bu yazımızda sizlere 2021-2022 İstanbul Gelişim Üniversitesi eğitim ücretleri, ödeme koşulları hakkında detaylı bilgiler haberimizde...

İstanbul Gelişim Üniversitesinde eğitim-öğretim ücretlidir. 2021-2022 Eğitim ve öğretim yılında bir yıllık öğrenim ücreti;

  • Diş Hekimliği Fakültesi 82.000.-TL,
  • Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nin Uçak Mühendisliği (İngilizce/Türkçe), Bilgisayar Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği programları için 48.000.-TL, diğer tüm programları için 40.000.-TL,
  • Güzel Sanatlar Fakültesi’nin tüm programları için 38.000.-TL,
  • İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nin Psikoloji (İngilizce/Türkçe) programları için 48.000.-TL, diğer tüm programları için 40.000.-TL’dir.
  • Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun tüm programlarının öğrenim ücreti 38.000.-TL,
  • Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu “Antrenörlük Eğitimi” programı 36.000.-TL,
  • “Spor Yöneticiliği” programı 34.000.-TL diğer tüm programların öğrenim ücreti 32.000.-TL dir,
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi tüm programları 41.000.-TL dir. Öğretim dili İngilizce olan dört yıllık programların zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfı ücretleri, ilgili programların yıllık ücretleri ile aynıdır. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun tüm programlarının öğretim ücreti 27.000.-TL dir.
  • Meslek Yüksekokulu’nun Uçuş Harekat Yöneticiliği, Uçak Teknolojisi, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri (İngilizce/Türkçe) ve Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (İngilizce/Türkçe) programlarının öğrenim ücreti 27.000.-TL diğer tüm programların öğrenim ücreti 24.000.-TL dir.

Öğretim dili İngilizce olan iki yıllık önlisans programlarının zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfı ücretleri, ilgili programların yıllık öğrenim ücreti ile aynıdır. Belirtilen ücretlere KDV dâhil değildir.

Gelişim Üniversitesi taban puanları için tıklayınız

Öğrenim ücreti, takip eden yıllarda Mütevelli Heyeti tarafından yeniden belirlenip, akademik yıl başlamadan ilan edilir. Tüm öğrenciler giriş yılına bakılmaksızın, o yıl için ilan edilecek yeni öğrenim ücretine ve ödeme koşullarına uymakla yükümlüdürler. Ayrıntılı bilgiyi Üniversitenin web sitesinden edinilebilir.

Etiketler :
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
84
81
70
70
2
110
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.