Girne Üniversitesi Ücretleri

Girne Üniversitesi Ücretleri

2021-2022 KKTC Girne Üniversitesi eğitim ücretleri nedir, burs ve indirim oranları hakkında detaylı bilgileri haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Girne Üniversitesi’nde tüm hizmetler (Pilotaj Uçuş Eğitim Ücreti hariç) Türk Lirasıdır. Burssuz programların yıllık eğitim ücreti;

  • Pilotaj Programı, Uçak Mühendisliği Programı, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Hemşirelik programı ve Meslek Yüksekokulları hariç, 37,400 TL’dir.
  • Pilotaj Programı yıllık eğitim ücreti 68,200 TL ve uçuş eğitim ücreti yıllık 12,000 € (Euro)’dur.
  • Uçuş eğitimi ücreti burslu öğrenciler için kılavuz burs oranı kadar üniversitemiz tarafından karşılanacaktır. Geçerli mazereti olmadan teorik veya uçuş derslerinden tekrar talebi olması halinde burslu öğrenciler de talep ettikleri hizmetin ücretini ödemekle yükümlüdür. Uçak Mühendisliği Programı yıllık eğitim ücreti, 47,500 TL’dir.
  • Hukuk Fakültesi yıllık eğitim ücreti 38,750 TL’dir.
  • Tıp Fakültesi yıllık eğitim ücreti 83,000 TL’dir.
  • Diş Hekimliği Fakültesi yıllık eğitim ücreti 71,500 TL’dir.
  • Hemşirelik Programı ve Meslek Yüksekokulu Programları yıllık eğitim ücreti 35,400 TL’dir.
  • İngilizce Hazırlık Okulu burssuz eğitim ücreti; Uçak Mühendisliği Programı ve Pilotaj Programı hariç, program eğitim ücreti ile aynıdır. Uçak Mühendisliği Programı ve Pilotaj Programı İngilizce Hazırlık eğitim ücreti yıllık 47,500 TL’dir.
  • Tüm öğrenciler tarafından ödenen kayıt ücreti 700 TL (bir defaya mahsus alınır) ve Öğrenci Hizmet Bedeli dönemlik ücreti 700 TL’dir. Yukarıda belirtilen eğitim ücretlerine %5 KDV eklenir.

Eğitim ücretindeki olası artışlar, bir önceki yıla göre KKTC tüketici fiyat endeksindeki (KKTC-TÜFE) artış ile sınırlı tutulur. Pilotaj Programı eğitiminde yer alan zorunlu uçuş eğitimleri, Üniversitenin anlaşmalı olduğu, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından onaylı, ulusal ve uluslararası standartlar ve kurallar çerçevesinde eğitim veren, yetkili uçuş okulu tarafından sağlanmaktadır. Öğrenciler zorunlu uçuş eğitimleri için, Pilotaj Programı lisans programında yıllık eğitim ücretine ek olarak uçuş eğitim ücreti öder.

Kaynak:Haber Kaynağı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
3
1
1
1
1
3
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.