Herkes kendi istediğini yaparsa ortaya ne tür sorunlar çıkar

Herkes kendi istediğini yaparsa ortaya ne tür sorunlar çıkar

Herkes kendi istediğini yaparsa ortaya ne tür sorunlar çıkar bu konuda sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

Herkes kendi isteğini yaparsa toplumda bir anlaşmazlık ve dengesizlik olur. Bir yönetim ve düzen oluşamaz. Bu yüzdem belli ortak bir noktaya varmalı, ona göre hareket edilmelidir.

Herkes istediğini yaparsa iç kargaşalar ortaya çıkar. İnsanların hak ve özgürlükleri vardır ancak başkalarının hak ve özgürlüklerini yani hayatlarını kısıtlayacak davranışlar insanların hak ve özgürlükleri içerisine girmez. Eğer başkalarının hayatlarını kısıtlarsak onların hak ve özgürlüklerini ihlal etmiş oluruz. Herkes istediğini yaparsa ne gibi sorunlar çıkarır ile ilgili örnek verelim;

Örneğin bir sınıftayız bir derse 2 öğretmen girerse öğrenciler dersteki hangi öğretmeni dinleyeceği konusunda karar veremezler Bu iç kargaşaya iç sorunlara neden olur. Bir öğrenci izinsiz durmadan dersin düzenini bozacak hareketler sevgilerse iç kargaşaya neden olur. Çünkü, diğer arkadaşları ders dinlerken onların hakkına girmiş olur ve öğretmeninin dikkatini dağıtacağından dolayı öğretmen dersi iyi bir biçimde anlatamaz. Bir öğrenci durmadan ders içerisinde çöp atmaya kalkarsa dersin düzeni bozulabilir. Öğrenciler ders içerisinde kendi aralarında uğultu yapabilecek bir biçimde konuşurlarsa dersin düzenini bozarlar. Örneğin derste herkes kendi kafasına göre takılır ise yani öğretmeni dinlemez ise dersin düzenini bozacağından dolayı öğretmen bu durumdan rahatsız olacaktır.

Yani toplumda iç huzursuzluk, iç kargaşa, iç anlaşmazlıklar gibi sebepler ortaya çıkar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
1
2
2
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.