Hılfu’l-Fudûl topluluğuna katılması, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) hangi ahlaki özelliklere sahip olduğunu gösterir

Hılfu’l-Fudûl topluluğuna katılması, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) hangi ahlaki özelliklere sahip olduğunu gösterir

Hılfu’l-Fudûl topluluğuna katılması, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) hangi ahlaki özelliklere sahip olduğunu gösterir bu konuda sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

Peygamberimizin bu topluluğa katılması O’nun, merhametli, yardımsever, doğru ve her daim mazlumun yanında olduğunun göstergesidir.

Peygamber (a.s.)’ın peygamberlik vazifesinden önce Mekke’de cahiliyeye karşı mücadele temayülünde olduğu bilinmektedir. Bunun için önemli müesseselerin kurulmasında ve faaliyet göstermesinde etkili olmuştur. Hılful – Fudul bu hareketlerden biridir. Özü itibariyle mazlumlara ve muhtaçlara yardım, zalimlerle mücadele etmek amacı taşıdığı için oldukça manidar bir harekettir.

Peygamber (a.s.)’ın Hılful – Fudul topluluğuna katılması Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in ahlaklı, faziletli, dürüst, samimi, mazlum ve muhtaçlara karşı merhametli biri olarak yaşadığını göstermektedir. Peygamberlik vazifesinden önce Muhammdül Emin olarak bilinmesi ve tanınması da bunu göstermektedir. Mekke’deki cahiliye adetleri çok kuvvetli bir biçimde uygulanmakta ve bunlar mücadele etmek gerekmekteydi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
790
729
512
318
46
52
122
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.
1 Yorum