Hz. Peygamberin, Allah'ın (c.c.) elçisi olduğuna inanmak

Hz. Peygamberin, Allah'ın (c.c.) elçisi olduğuna inanmak
Hz. Peygamberin, Allah'ın (c.c.) elçisi olduğuna inanmak hayatımızı nasıletkiler bu konuda sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

Hz. Peygamberin (s.a.v) Allah'ın elçisi olduğuna inanmak hayatımızı olumlu yönde ve güzel bir şekilde etkiler. Çünkü Allah'ın peygamberi, Allah'ın emir ve yasaklarına uyan, Allah'ın kendisine verdiği emirleri yerine getiren, hayatını buna göre devam ettiren bir kişidir. Allah'a tamamen teslim olmuş kişilerdir.

Bizler Allah'ın Hz. Peygamberin (s.a.v) Allah'ın elçisi olduğuna inanarak, yüce Allah'ın varlığını, birliğini, doğruluğunu, güvenilirliğini, kudretini kabul etmiş oluruz. İslam dinine tam olarak bağlanırız. İslam dininin emir ve yasaklarını yerine getirmeye gayret ederiz. Buda bizim hayatımıza olumlu katkılar sunar.

Kaynak:Eğitim Sistem

142
3
8
3
4
4
33
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.