I. Dünya Savaşı öncesi ve Millî Mücadele Dönemi’nde, dünyanın çeşitli bölgelerinde bulunan Müslümanların Osmanlı Devleti’ne

I. Dünya Savaşı öncesi ve Millî Mücadele Dönemi’nde, dünyanın çeşitli bölgelerinde bulunan Müslümanların Osmanlı Devleti’ne
I. Dünya Savaşı öncesi ve Millî Mücadele Dönemi’nde, dünyanın çeşitli bölgelerinde bulunan Müslümanların Osmanlı Devleti’ne yardımda bulunmalarında etkili olan duygu ve düşünceleri arkadaşlarınızla detaylı bilgilere yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

Soru : I. Dünya Savaşı öncesi ve Millî Mücadele Dönemi’nde, dünyanın çeşitli bölgelerinde bulunan Müslümanların Osmanlı Devleti’ne yardımda bulunmalarında etkili olan duygu ve düşünceleri arkadaşlarınızla değerlendiriniz.

Ödev cevabı kısaca : Müslümanlar Osmanlı Devleti’ne İslam bağlılığı ve İslam kardeşliği nedeniyle yardım ettiler. Osmanlı’nın zor durumda olduğunu görmeleri ve İslam ahlakına uygun olduğunu düşünmeleri etkili oldu. Hem maddi hem de manevi destek sağladılar.

Müslümanların Osmanlı'ya olan bağlılığı, İslami inançları, Osmanlı'nın tarih boyunca İslam toplumlarını koruyucu rolü ve istiklal mücadelesi gibi faktörlerden etkilenmiştir. Bu duygular, Osmanlı'nın varlığını sürdürme mücadelesine katkıda bulunmuştur.

0
1
0
0
100
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.