İnsanlar yaşadıkları yeri neden değiştirmek ister

İnsanlar yaşadıkları yeri neden değiştirmek ister

Sizce insanlar yaşadıkları yeri neden değiştirmek ister bu konuda sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

Doğal afetler, dini, siyasi, etnik ve sosyal gibi nedenler başta olmak üzere bir çok neden insanları çoğu zaman yaşadıkları yerlerden göç etmeye zorlamıştır. Ülkemizde de özellikle son senelerde kırsal kesimlerden kentlere yapılan göçler oldukça artmıştır. Çünkü kentlerde kırsal kesimlere göre yaşam standartları ve insanların ulaşabilecekleri imkanlar daha iyi bir seviyedir nitekim kırsal kesimlerde insanların yaşam standartları daha düşük ve geçim şartları oldukça kısıtlıdır.

Günümüzde kırsal kesimden kentlere göçlerin artması ile kentlerde bir çok sorun meydana gelmeye başlamıştır. Bu sorunların başında alt yapı hizmetlerinin yetersizliği, konut yetersizliği ve işsizlik gibi sorunlar kendisini göstermeye başlamıştır. Bu sorunlar kentlerde de yaşamayı zor hale getirmeye başlamıştır. Özellikle işsizlik oranının her geçen gün daha da artması aynı zamanda da insanların iş bulmak için bir ülkeden başka bir ülkeye göç etmesine ortam hazırlamıştır.

Göç olayı toplumsal bir olaydır. Öyle ki; geçmiş asırlarda da bir çok Türk toplumu kollar halinde bir çok nedenlerden dolayı göç etmişlerdir ve bu nedenlerin başında; iklim ve coğrafi özelliklerin elverişli olması, kıtlığın yaşanması ve salgın hastalıkların artması gibi nedenler insanları göç etmeye sürüklemiştir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.