Japonca Öğretmenliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Japonca Öğretmenliği 2023 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
2023 yılında Üniversite bölüm tercihi yapacak olan ve Japonca Öğretmenliği bölümünü seçecek üniversite adayları için Japonca Öğretmenliği Taban puanları ile Japonca Öğretmenliği 2022 YKS Yerleştirme Başarı sıralamasını bir araya getirdik

Bu puanlar 2022 Üniversite yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2023 YKS’ye girip tercih yapacaklar bu puanları göz önünde bulundurmalılar. 2022-2023 Japonca Öğretmenliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması :

2023 YKS'ye girenler aşağıda yer alan Japonca Öğretmenliği Bölümü taban puanları, Japonca Öğretmenliği başarı sıralamaları ve kontenjanları aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Japonca Öğretmenliği bölümü hangi üniversitelerde var : Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesidir.

Japonca Öğretmenliği bölümü hangi puan türü ile öğrenci alıyor : DİL

Japonca Öğretmenliği 2023 Taban Puanları

Üniversite AdıBölümün AdıPuan TürüGenel Kont.Taban PuanıYaklaşık Sıralama
Çanakkale Onsekiz Mart Ü. (Devlet)Japonca ÖğretmenliğiDİL40409,9177520431

# Not-1: Bu sayfadaki veriler bilgilendirme amaçlıdır. Tercih yapmadan önce ÖSYM'nin son yayınladığı kılavuzu inceleyip ona göre tercih listenizi hazırlayınız.

# Not-2: Bu haberimizi cep telefonu ile okuyorsanız tabloyu tam olarak görebilmek için yatay ekran okuyunuz.

Sıralama sütununda “dolmadı” yazan bölümlere o bölümün kontenjanından daha az kişi yerleşmiş ve kontenjanının tamamını dolmamıştır. Özetle barajı geçen ve varsa sıralama barajını geçen her aday o bölüme yerleşebilirdi.

Japonca Öğretmenliği Bölümü 2022 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması:

Üniversite AdıBölümPuan TürüKont.Taban PuanıBaşarı Sırası
Çanakkale Onsekiz Mart Ü. (Devlet)Japonca ÖğretmenliğiDİL40379,3018343

103
5
103
3
5
4
6
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.