1. HABERLER

  2. ÜNİVERSİTE

  3. Kırklareli Üniversitesi kayıt işlemleri
Kırklareli Üniversitesi kayıt işlemleri

Kırklareli Üniversitesi kayıt işlemleri

2019-2020 Kırklareli Üniversitesi kayıt için gerekli belgeler neler, kayıtlar ne zaman başlayacak ne zaman sona erecek detaylar haberimizde...

2019 YKS SONUCUNA GÖRE KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİNE YERLEŞEN ADAYLARIN KAYIT İŞLEMLERİ

 2019-YKS sonuçlarına göre Üniversitemizde öğrenim görmeye hak kazanan öğrenci adaylarının tüm kayıt işlemleri Rektörlüğümüz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından merkezi olarak yapılacaktır.

Kayıt Duyurusu için tıklayınız.

Kayıt Tarihleri için tıklayınız.

Kayıt için Gerekli Belgeler için tıklayınız.

Danışma Saatleri ve Telefon Numaraları için tıklayınız.

Katkı Payları / Öğrenim Ücretleri için tıklayınız.

E-Devlet Kayıt Kılavuzu için tıklayınız.

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı Taahhütnamesi için tıklayınız.

YABANCI DİL DÜZEY BELİRLEME VE MUAFİYET SINAVLARI

2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 5 inci maddesinin (ı) bendi gereği alınması zorunlu olan Yabancı Dil (İngilizce) derslerinden muaf olmak için 13 Eylül 2019 tarihinde yapılacak olan Zorunlu Yabancı Dil Dersleri (İngilizce) Muafiyet Sınavına girmek isteyen adayların başvuru dilekçesi için tıklayınız.

Eğitim dili %30 İngilizce olan ve 10 Eylül 2019 tarihinde yapılacak olan Fen Edebiyat Fakültesi, Eğitim-Öğretim Yılı Başlangıcı Hazırlık Sınıfı İngilizce Muafiyet, Seviye Belirleme ve Yeterlik Sınavı ile eğitim dili %30 Arapça olan ve 12 Eylül 2019 tarihinde yapılacak olan İlahiyat Fakültesi Arapça Yeterlik ve Seviye Belirleme Sınavına ilgili programlara yeni kayıt yaptıran tüm öğrencilerin girmeleri gerekmektedir. Bu sınavlar hazırlık sınıfında eğitim görecek öğrencilerin düzeylerini saptamak ve öğrencileri bu düzeylere göre gruplandırmak için yapılmaktadır.

Önemli Not: Detaylı ve güncel bilgilere üniversitenin sayfasından ulaşabilirsiniz. Tıklayınız

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.