1. HABERLER

  2. İOKBS - LGS

  3. LGS - Liseye Giriş Sınavı Örnek Soruları
LGS - Liseye Giriş Sınavı Örnek Soruları

LGS - Liseye Giriş Sınavı Örnek Soruları

Lise giriş sınavı soruları ve cevapları bugün Milli Eğitim Bakanlığı'nın sayfasında yayınlanacak. Peki Lise giriş sınavında sorular nasıl olacak, Sınavla öğrenci alan liselere yerleştirme sınavına ilişkin örnek sorular yayımlandı

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı Liselere Giriş Sınavında örnek soruları bugün saat 15’te erişime açacak. Bakanlık Twitter’dan şu açıklamayı yaptı; Bakanlığın Twitter adresinden yapılan açıklamada, örnek soruların bugün saat 15.00'te "@tcmeb" Twitter hesabı ile "http://www.meb.gov.tr" adresinden paylaşılacağı bildirildi.

Sınavla öğrenci alan fen lisesi, sosyal bilimler lisesi, Anadolu lisesi ve proje temelli liselere yerleştirme sınavına ilişkin örnek sorular yayımlandı.

“Sözel Bölüm” ve “Sayısal Bölüm” olarak iki ayrı kitapçık ve iki ayrı optik cevap formu ile Haziran ayında iki oturumda gerçekleştirilecek sınav, 75+60 = 135 dakika sürecek. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru yer alacak.

Soruların derslere göre dağılımı ise söyle olacak:

SÖZEL BÖLÜM (75 dakika)

SAYISAL BÖLÜM (60 dakika)

Türkçe

20

Matematik

20

T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük

10

Fen Bilimleri

20

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

10

 

 

Yabancı Dil

10

 

 

TOPLAM

50

TOPLAM

40

Eğitim sisteminde yer alan öğretim programlarının hedefleri, öğrencilerin okulda ne öğrendiği ve öğrendikleriyle neler yapabildikleri üzerinde yoğunlaşacak. Bu doğrultuda sınavla öğrenci alan liselere yerleştirilme sınavı, 8.sınıf kazanımlarıyla birlikte kazandırılmak istenen becerilere odaklanan bir sınav olacak.

Örnek sorulara (Sözel) ulaşmak için tıklayınız.

Örnek sorulara (Sayısal) ulaşmak için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum