Mert Bey, ihtiyaç sahiplerine dağıtmak için marketten 2 kg’lık pirinç paketlerinden 7 adet aldı ve kasiyere 35 TL ödedi

Mert Bey, ihtiyaç sahiplerine dağıtmak için marketten 2 kg’lık pirinç paketlerinden 7 adet aldı ve kasiyere 35 TL ödedi

Mert Bey, ihtiyaç sahiplerine dağıtmak için marketten 2 kg’lık pirinç paketlerinden 7 adet aldı ve kasiyere 35 TL ödedi. Kasiyer, Mert Bey’epara üstü olarak 350 kr. verdiğine göre 1 kg pirincin fiyatı kaç TL’dir?

Soru : Mert Bey, ihtiyaç sahiplerine dağıtmak için marketten 2 kg’lık pirinç paketlerinden 7 adet aldı ve kasiyere 35 TL ödedi. Kasiyer, Mert Bey’e para üstü olarak 350 kr. verdiğine göre 1 kg pirincin fiyatı kaç TL’dir?

Cevap :
2 x 7 = 14 kg pirinç
35 TL = 3500 kr
3500 - 350 = 3150 kr
3150 : 14 = 225 kr

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
49
15
9
7
33
55
55
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.