Noktasal yükler incelenirken kullanılan elektriksel potansiyel, elektriksel potansiyel enerji, elektriksel potansiyel farkı

Noktasal yükler incelenirken kullanılan elektriksel potansiyel, elektriksel potansiyel enerji, elektriksel potansiyel farkı
Noktasal yükler incelenirken kullanılan elektriksel potansiyel, elektriksel potansiyel enerji, elektriksel potansiyel farkı ve eş potansiyel yüzeylere benzer başka fiziksel durumlara örnek veriniz detaylı bilgilere yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

Soru : Bir yükün, elektriksel potansiyel farkı olan bir noktadan diğerine taşınması sırasında yapılan elektriksel iş, bir kitabın bir raftan diğerine taşınması sırasında yapılan işe benzer. Buna göre noktasal yükler incelenirken kullanılan elektriksel potansiyel, elektriksel potansiyel enerji, elektriksel potansiyel farkı ve eş potansiyel yüzeylere benzer başka fiziksel durumlara örnek veriniz.

Ödev cevabı kısaca : Elektriksel potansiyel, elektrik yüklerinin birbirlerine göre konumlarından kaynaklanan potansiyel enerjiye benzer bir kavramdır. Elektrik yükleri arasındaki potansiyel farkı, bu yükler arasındaki elektriksel potansiyel farkını ifade eder. Bu durum, klasik mekaniğin potansiyel enerji kavramıyla benzerlik gösterir.

1
1
1
1
1
0
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.