Öfke, şiddet, pişmanlık, anlayış, kardeşlik, suç, adalet, zorbalık, değer vermek, sevgi göstermek, saygılı olmak kavramları ile

Öfke, şiddet, pişmanlık, anlayış, kardeşlik, suç, adalet, zorbalık, değer vermek, sevgi göstermek, saygılı olmak kavramları ile
Öfke, şiddet, pişmanlık, anlayış, kardeşlik, suç, adalet, zorbalık, değer vermek, sevgi göstermek, saygılı olmak kavramları ile siber zorbalığı önlemeye yönelik öyküleyici bir metin yazınız detaylı bilgilere yazımızın devamından okuyabilirsiniz.

Soru : Öfke, şiddet, pişmanlık, anlayış, kardeşlik, suç, adalet, zorbalık, değer vermek, sevgi göstermek, saygılı olmak
Aşağıdaki kavramlardan en az dördünü kullanarak siber zorbalığı önlemeye yönelik öyküleyici bir metin yazınız.

Ödev cevabı kısaca : Selin, sosyal medyada kötü yorumlara maruz kaldığında arkadaşlarının desteğiyle güç buldu. Birlikte düzenledikleri panelde, zorbalığın kabul edilemez olduğunu vurgulayarak adaletin önemini anlattılar. Selin, arkadaşlarının sevgi ve destekleriyle siber zorbalığı atlattı ve toplumda daha saygılı bir ortam yaratmaya karar verdiler.

Selin, okulda siber zorbalığa maruz kalan bir öğrenciydi. Sosyal medyada paylaşılan yanlış bilgiler ve kötü niyetli yorumlar nedeniyle kendisini çok kötü hissediyordu. Durumu öğrenen arkadaşları, Selin'e destek olmak için bir araya geldiler. Ona karşı sevgi gösterdiler ve değer vererek, onunla empati kurdular.

Bir gün okulda düzenlenen bir etkinlikte, Selin'in yaşadığı siber zorbalığı konu alan bir panel düzenlendi. Panele katılan öğrenciler, şiddet ve zorbalığın kabul edilemez olduğunu vurguladılar. Adaletin öneminden bahsederek, herkesin eşit haklara sahip olduğunu ve bu hakların ihlal edilememesi gerektiğini belirttiler.

Panele katılan öğrenciler, öfke ve pişmanlık duygularını dile getirdiler. Zorbalığın sadece zarar vermekle kalmayıp, aynı zamanda suç olduğunu ve bunun adaletle cezalandırılması gerektiğini vurguladılar. Anlayış ve kardeşlik duygularıyla Selin'e destek olmayı sürdürdüler ve ona yaşadığı zorbalık karşısında güçlü olması için cesaret verdiler.

Selin, arkadaşlarının desteğiyle siber zorbalığı atlattı ve kendisine olan güvenini yeniden kazandı. Bu deneyimden sonra, okulda ve çevresinde daha saygılı ve anlayışlı bir ortam oluşturmak için birlikte çalışmaya karar verdiler. Bu sayede, siber zorbalığı önlemek ve toplumda daha pozitif bir değişim yaratmak için ellerinden geleni yapacaklarına karar verdiler.

272
453
7
52
23
3
50
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.