Özel İzmir Amerikan Lisesi Taban Puan ve Kontenjanı

Özel İzmir Amerikan Lisesi Taban Puan ve Kontenjanı

2020-2021 eğitim öğretim yılında Özel İzmir Amerikan Lisesi'nin kayıt ücreti 74.500 TL'dir ve hazırlık sınıfına 180 öğrenci alacaktır.. Konu ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

ACI 2020-2021 Taban Puanı nedir

İzmir Amerikan Koleji 2020-2021 1. ön kayıt taban puanı 446 olarak açıklandı. Okul hazırlık sınıfına 180 öğrenci alacak. 12 kız 21 erkek öğrenci yatılı kontenjanı bulunmaktadır.

 2020-2021 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖZEL OKUL KAYIT TAKVİMİ

TABAN PUAN İLANI
17 TEMMUZ 2020
1. ÖN KAYIT DÖNEMİ
20 TEMMUZ 2020
1. KESİN KAYIT DÖNEMİ
21 TEMMUZ 2020
1. YEDEK LİSTE KESİN KAYIT DÖNEMİ
22 TEMMUZ 2020
2. ÖN KAYIT DÖNEMİ
23 TEMMUZ 2020
2. KESİN / YEDEK KAYIT DÖNEMİ
24 TEMMUZ 2020
SERBEST KAYIT DÖNEMİ
27 TEMMUZ 2020
SERBEST KAYIT DÖNEMİ
28 TEMMUZ 2020
SERBEST KAYIT DÖNEMİ
29 TEMMUZ 2020
YERLEŞTİRMEYE ESAS NAKİL DÖNEMİ
MEB’in Yerleştirmeye Esas Nakil Kılavuzu’nda yayımlayacağı tarihlere bağlıdır.

ACI 2020-2021 Hazırlık Sınıfı toplam kontenjanı kaçtır

Kontenjanımız toplam 180 kişidir. 

Hazırlık zorunlu mu

Hazırlık sınıfı zorunludur. Hazırlık sınıfı, mevcut eğitim programına ek olarak, lise eğitimine ilişkin öğrencilerden beklenen davranış, donanım ve becerilere ilişkin bilgilerin aktarıldığı “lise hayatına uyum yılı” olarak nitelendirilebilir.

Hazırlık sınıfında hangi dersler var

Hazırlık sınıfında yoğun İngilizce, İkinci Yabancı Dil, Türkçe, Fen Bilgisi, Matematik, Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi, Müzik, Bilişim Teknolojileri ve Rehberlik dersleri yapılmaktadır.

Yatılılık imkânı var mı

İzmir Amerikan Koleji’nde 2009 yılı itibarıyla kız ve 2011 yılı itibarıyla da erkek yatılılık imkânı bulunmaktadır. Yatılı kontenjanı kayıt zamanı açıklanır. Yatılı için ilave bir kontenjan bulunmaz, toplam kontenjanın içinde değerlendirilir.

Kayıt işlemleri okulda mı yapılacak

Evet, kayıt kılavuzunda detaylı bilgi yer alacaktır.

Okulunuza ön kayıt yaptırmak için ne gerekiyor

2020-2021 Kayıt Kılavuzu’nda belirtilen tarihlerde web sitesinde aktif olan linke tıklayarak ön kayıt sistemimiz üzerinden, aday öğrencinin T.C. kimlik numarası, doğum tarihi ve veli (ya da formu dolduran ebeveyn) cep telefonu numarasını girmeniz ön kayıt başvurusu için yeterli olacaktır. Belirtilen tarihten önce herhangi bir başvuru alınmamaktadır.

Geçen yıl ACI kaç puanla kapattı?

2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı için en düşük puan 500 üzerinden 444, yerleşen öğrencilerin ortalama puanı 471 olmuştur.

Kız ve Erkek kontenjanı ayrı mı

Hayır. Tek puan ve tek kontenjan doğrultusunda okulumuza öğrenci alımı yapılmaktadır.

Birden fazla kişiye vekâlet verilmesi gerekirse ne yapmamız gerekiyor

Kayıt işlemini yapmak için, birden fazla kişiye vekâlet vermek istediğinizde kişilerin isimleri tek bir vekâlette olabilir. Ancak vekâlet ile işlem yapacak olanlar orijinal vekâletname ile işlem yapabilirler. (Fotokopi kabul edilmeyecektir.)

Okul ücreti ne kadar

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlık Sınıfı Ücretleri 74.500 TL

Okul forması, ders kitapları, yemek ve servis hizmetleriyle ilgili süreç nasıl işliyor

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra velilerimizle paylaşılacak olan kayıt tamamlama işlemleri dokümanında detaylı bilgiye erişilebilecektir.

ACI’da akademik başarı nasıl desteklenir

ACI, gençleri sosyal sorumluluk bilinciyle eğitirken eğitimde fırsat eşitliği gözetmeyi ve maddi kaygılar taşımadan tüm başarılı gençlerin ACI’da eğitim alabilmelerini en önemli görevleri arasında görmektedir. Bu nedenle başarılı öğrenciler her yıl artan miktarda burslarla desteklenir.

Giriş Akademik Başarı Bursu:

İzmir Amerikan Koleji’ne yeni kayıt olacak öğrencilere verilen başarı bursudur. Özel Okullar Başvuru Kılavuzu’nda belirlenen takvimdeki 1. kayıt döneminde kayıt yaptıran en yüksek puanlı öğrencilere sağlanır. ACI’ya kesin kayıt yaptıran en yüksek puanlı ilk 6 öğrenciden;

İlk 3 öğrenciye %100

Sonraki iki öğrenciye %80

Takip eden bir öğrenciye %50 oranında başarı bursu verilir.

Bu kategoride yer alan öğrencilerin başarı burslarının devamı için hazırlık seviyesinde sınıflarını geçmeleri, lise ara sınıflarında ise yıl sonu ağırlıklı puan ortalamalarının en az 75 olması ve disiplin cezası almamış olmaları gerekmektedir.

Ara Sınıf Akademik Başarı Bursu:

ACI’da halen okumakta olan öğrencilere verilen başarı bursudur. Ara sınıflarda okuyup bir önceki ders yılının sonunda kendi sınıf seviyelerinde en yüksek yıl sonu not ortalamasını sağlamış ilk 3 (üç) öğrenciye, okul ücretinin %35’i oranına denk gelen kısmı başarı bursu olarak verilmektedir.

Bu öğrencilerin ders yılı sonu itibarı ile yıl sonu ağırlıklı puan ortalamasının en az 75, sınıfını doğrudan geçmiş ve disiplin cezası almamış olmaları gerekmektedir. Başarı bursu alan öğrencinin mali destek bursu için başvuru hakkı saklıdır. Hem girişte burs kazanmış hem de sonraki yıllarda ara sınıf bursuna hak kazanmış olan öğrenciler, sadece daha yüksek oranlı burstan faydalanabilmektedir.

Mali Destek Bursu imkanları nelerdir

Mali Destek Bursu, Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV) Burs Yönetmeliği’nde tarif edilen kriter ve uygulama esaslarına göre verilir. Bir yıllık burstur. Tüm başvurular okulun burs komitesince değerlendirilir. Bursa uygun bulunan başvurulara tespit edilen ihtiyaç doğrultusunda %10 ile %100 arasında değişen oranlarda tahsis yapılır. Mali Destek Bursu’ndan bir seneden fazla yararlanmak isteyenler, her sene başvurularına yenilemeli ve değerlendirme sürecine katılmalıdırlar. Öğrencinin sınıfını geçmiş olması, disiplin cezası almamış olması bursun devamı için zorunlu koşullardır.

Hazırlık öğrencilerinin mali destek bursu başvuruları, kayıt dönemi başladığında web sitemizde yayınlanacak olan link üzerinden yapılacaktır. Daha öncesinde herhangi bir burs başvurusu kabul edilmeyecektir.

Spor, Sanat ve Bilim Bursu var mı

Evet. Lisemize kayıt hakkı kazanan ve/veya hâlihazırda öğrenimini lisemizde devam ettiren, belirlenen kriterlerde aktif spor, sanat ve bilim faaliyetlerine devam eden öğrencilere lise eğitimleri boyunca verilen burs imkanları mevcuttur.

Eğitim kadronuz ile ilgili bilgi verebilir misiniz

2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılında okulumuzda 122 öğretmen görev yapmaktadır. Ofis çalışanları ile birlikte toplam sayımız 165'tir. Eğitim kadromuz, alanlarında uzman Türk ve yabancı eğitimcilerden oluşmaktadır. Öğretmen sayımızın %19’u yabancıdır. Yabancı öğretmenlerimizin verdikleri dersler arasında İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Matematik, Biyoloji, Bilgi Kuramı, Tiyatro ve Resim/Görsel Sanatlar bulunmaktadır.

Derslerin tümü İngilizce mi

ACI’da kültür dersleri Türkçe işlenir. İngilizce derslerinin yanı sıra, Fen ve Matematik dersleri ile bazı seçmeli dersler İngilizce işlenir.

İkinci yabancı dil olarak hangi seçenekler var ve hangi seviyede eğitim veriliyor

Hazırlık sınıfından itibaren öğretilen mükemmel İngilizcenin yanı sıra, Fransızca, Almanca ya da İspanyolca seçeneklerinden oluşan ikinci yabancı dil dersleri de öğrencileri çağın gereklerine hazırlamaktadır. Öğrencilerimiz, mezun olana kadar kendilerini bu dillerde rahat ve doğru ifade edebilecek seviyeye ulaşarak bu kültürleri yakından tanıma fırsatı bulurlar. Uluslararası dil yeterlilik sınavlarına girerek dil becerilerini belgeleme şansına da sahiptirler.

Sınıflardaki ortalama öğrenci sayısı nedir

Hazırlık sınıfında: 21 (Sınıf mevcudu seviyeye göre 17 ile 24 arasında değişir.) Lise 1’den Lise 4’e kadar, IB Diploma Programına dahil sınıflarda: 13, diğer sınıflarda: 22

Konu ile ilgili detaylı bilgiye okulun sayfasından ulaşabilirsiniz. Tıklayınız

Kaynak:Haber Kaynağı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
0
0
0
0
1
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan, isimsiz ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Eğitim Sistem yapılan yorumlardan sorumlu değildir.